וואווי (Huawei), בעוד מהלך שיכול ואפילו כנראה נועד לבלבל את השוק, דווקא כן בודקת טלפון חכם שיהיה מבוסס על מערכת ההפעלה העצמאית שהיא מפתחת, Hongmeng OS. לפי דיווחים של סוכנות המדיה הסינית גלובל טיימס (Global Times) לא רק שהחברה בודקת טלפון כזה, אלא שהיא אף בוחנת את האפשרות לשחרר אותו לשוק עוד לפני תום השנה הנוכחית.

הסוכנות מצטטת, כמובן, מקורות עלומי שם, והיא הוסיפה שהטלפון יהיה מיועד לקצה היותר נמוך של השוק – אולי לצורך בדיקת היתכנות. הסוכנות אף ציינה שהמחיר שתדרוש וואווי עבור הטלפון יהיה 200 יואן, שהם כ-285 דולרים – פחות מ-950 שקלים.

הדיווח הזה נוגד לחלוטין את מה שאמר לאחרונה יו"ר חבר המנהלים, ליאנג הו שטען כי מדובר במערכת הפעלה המיועדת בעיקר למכשירי 'האינטרנט של הדברים', ושבוואווי עדיין מסמנים את אנדרואיד כבחירה הראשונה עבור הטלפונים שלהם, "עדיין לא החלטנו האם Hongmeng OS היא מערכת הפעלה שניתן יהיה לפתח עבור טלפונים חכמים בעתיד", הוא טען באותו רגע.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.