ביום שישי הקרוב יושק באופן רשמי ה-HomePod – התשובה של אפל (Apple) לרמקולים החכמים של גוגל (Google) ואמזון (Amazon). חלק מהאתרים כבר קיבלו יחידה להתנסות מוקדמת, והיום התפרסמו הביקורות הראשונות על המוצר, רגע לפני שהוא נוחת בחנויות. סיכום הביקורות מעלה קונצנזוס רחב: מדובר ברמקול מצוין, אבל די טיפש.

באתר The Verge טענו כי ה-HomePod מספק סאונד טוב יותר מה-Sonos One ומה-Google Home Max, בעוד מוצרי ה-Echo כלל לא מגיעים לרמה הזו. היחיד שמספק סאונד איכותי יותר הוא ה-Sonos Play:5 אך הוא יקר יותר, גדול יותר ולא מכיל שום יכולת חכמה. יחד עם זאת, הסאונד האיכותי לא מצדיק את המגבלות של סירי (Siri) או את המנוי לשירות Apple Music – שני "יתרונות" בולטים שמציע הרמקול על פני מתחריו.

באתר Buzzfeed אף הכריזו כי הפונקציונליות החכמה של רמקול היא בעלת פגמים, ונופלת משאר המתחרים בתחום, במיוחד עבור מחיר כה גבוה (אפל גובה על ה-HomePod מחיר של 349 דולרים בארה"ב).

באתר TechCrunch ציינו כי מדובר ברמקול הביתי הטוב ביותר שמציע איכות באס גבוהה, ניואנסים ועדינות של סאונד, שמשתלמים בסופו של דבר. האתר משבח את יכולות הזיהוי הקולי של הרמקול, ולא חושב שהמגבלות הקיימות אמורות להרתיע משתמשים שכבר נמצאים בתוך האקוסיסטם של אפל, כלומר משתמשים באייפון, אייפד, מק או אפל טי וי.

בניו יורק טיימס, לעומת זאת, לא אהבו את ההרמקול וטוענים שהוא עולה פי 3 מרוב מתחריו ולכן קשה להמליץ עליו בפה מלא. גם שם טוענים כי הסאונד מגיע לרמה אחרת לגמרי, אבל נקודת התורפה היא העוזרת הווירטואלית סירי, שאפילו נופלת ביכולותיה מזו הקיימת במכשירים הניידים.

קרא עוד:  דיווח: סמסונג תציע 12 גיגה-בייט זיכרון בכל דגמי Galaxy S20

ב-USA Today טענו כי מדובר במוצר מושלם עבור מעריציה המושבעים של אפל, אך מגבלות התוכנה מונעות ממנו מלהיות מושלם עבור כל משתמש אחר. הרמקול, נכתב, "יכול לתסכל לפעמים, במיוחד כשמשתמשים בסירי".

בוול סטריט ג'ורנל ציינו כי גם כאשר הרמקול מחובר לאייפון, לא ניתן לבצע שיחות באמצעות פקודה קולית בלבד אלא רק להתחיל את השיחה באייפון ולהמשיך ב-HomePod. גם אתר CNET טוען כי הרמקול מציע סאונד נהדר אבל לכוד בעולם של אפל, וכי השילוב של סירי ו-HomeKit (מערכת הבית החכם של אפל) לא מצליח להתחרות בתאימות הבית החכם של המתחרים. אתר iMore מסכם וטוען כי הרמקול אידאלי עבור משתמשי אפל שמנויים לאפל מיוזיק, משתמשים ב-AirPlay ומכילים מוצרים שתואמים ל-HomeKit.