מה שלום הכלב? האם שוב שכחנו לכבות את האור והאם התינוק ישן בשקט? אם נרצה או לא, רבים מבינינו תמיד חוששים שמשהו לא בסדר קורה בבית בדיוק אחרי שאנחנו סוגרים את הדלת הראשית שלו מאחורינו. אחת הדרכים להרגיע את החששות הללו, שהם ככל הנראה טבעיים לחלוטין, היא להשתמש במצלמות אבטחה.

אז אם אתם מוטרדים משאלות כאלה ואחרות הנוגעות לסביבת הבית אולי פשוט הגיע הזמן שגם אתם תתקינו במבצר האישי שלכם מצלמה, במיוחד שכיום כבר לא מדובר באיזשהו מכשור שדורש ידע מקצועי מהשורה הראשונה.

זה מה שהוביל אותנו לקחת לבדיקה ארבע מצלמות שונות המספקות יכולות שונות כמו גישה מרחוק, שליחת התראות ועוד מספר מאפיינים נוספים וזאת כדי אולי להבין – מי הכי בטוחה בממלכה?

XiaoYi Yi Home 2

התמונה הראשית של הכתבה שייכת לאחת המצלמות הפופולריות ביותר בתקופה האחרונה, זו המוכרת יותר כמצלמת האבטחה של שאומי (Xiaomi), אך למעשה היא של חברת הבת שאויי (XiaoYi) שמשיקה מכשירים תחת מותג הצילום Yi. הדור השני המצלמה Yi Home הגיע עם שיפור באיכות הוידאו ל-1080p, תמיכה ב-HDR ועם זווית צילום רחבה ב-130 מעלות.

המצלמה קטנה וקומפקטית וניתן להתקין אותה בכל מקום בבית גם ללא צורך בתושבת. היא תומכת בהתראות לטלפון, זיהוי תנועה וגם מציעה פונקציה ייעודית להתראה במקרה שתינוק בוכה. הקלטת הוידאו מתבצעת לכרטיס זיכרון, שאינו מסופק בערכה, או לשירות ענן המוצע במחיר של 2 אירו לחודש לשמירה מחזורית במשך שבוע.

לאחר רישום קצרצר והתאמת המצלמה לרשת המקומית מוצגת התמונה החיה וממשק המשתמש. מכאן ניתן לבחור אם לבצע הקלטת וידאו בזמן אמת, לשוחח עם הצד השני דרך מערכת הכריזה או להאזין למתרחש דרך רמקול הטלפון. בהגדרות יש אפשרות לקבוע את רגישות המיקרופון, מתי לקבל התראה ועוד.

מחיר: 399 שקלים | אהבנו: מחיר ועיצוב | פחות אהבנו: אין כרטיס זיכרון בערכה

Logi Circle 2

Circle 2

גם במקרה הזה מדובר בדור שני של מצלמת אבטחה, והפעם זו Circle מבית לוג'יטק (Logitech). היא עברה מספר רב של שדרוגים, אבל לפני הכל – ובשונה משאר הדגמים שבדקנו – זו מצלמה אלחוטית לגמרי שאינה דורשת חיבור קבוע לחשמל. מכיוון שכך ניתן להניח אותה בכל מקום בבית, ואפילו בחוץ. גם אם אין כל תשתית היא תמשיך ותצלם וזאת בזכות סוללה מובנית המספיקה לעד 3 חודשי עבודה. כמובן שכדי להתחבר אליה צריך טווח קליטה של תקשורת Wi-Fi.

יתרון נוסף שיש ל-Circle 2 על פני המתחרים, ובהשוואה לדגם הקודם, הוא האפשרות להתחבר ל-HomeKitף פלטפורמת הבית החכם של אפל (Apple), ל-Alexa של אמזון (Amazon) וגם למסייעת של גוגל Google Assistant. בנוסף היא מצוידת בחיישן המצלם באיכות 1080p בזווית צילום של 180 מעלות.

קרא עוד:  אמזון בישראל: ממשק עברי ומשלוח חינם

ניתן לצפות בוידאו באמצעות אפליקציה לנייד ו/או דרך האתר של לוג'יטק. הממשק נוח ופשוט ודרכו אפשר לצפות באירועים שונים שהתרחשו לפי שעות או אפילו ליצור קליפ מרוכז של כל מה שצולם במהלך היום, כמעין סיכום יומי. היא מאפשרת לקבוע התראות על תנועה, לשמש כאינטרקום כדי לשוחח עם הצד השני וניתן אף לקבוע את רגישות חיישן התנועה.

התאכזבנו לגלות כי התחברות למצלמה לצפייה בזמן אמת איטית מאוד, כמו גם שאיכות הוידאו בצפייה חיה היתה נמוכה ולעיתים אף מפוקסלת. כברירת מחדל המצלמה מצלמת ב-720p, ואם רוצים לעבור לצילום ב-1080p מקבלים אזהרה כי זה לא מומלץ בשל השימוש ברוחב פס רב וכן כי ייתכן והטלפון לא יוכל להציג את הוידאו בצורה חלקה. תמוה בעינינו.

החסרון הבולט הוא האחסון המוגבל של Circle 2. אמנם הוידאו נשמר בענן אך זה הוא מוגבל ל-24 השעות האחרונות בלבד. אם רוצים זמן ממושך יותר, 14 או 31 יום, צריך לשלם 3.99 או 9.99 דולרים בהתאם. כמו כן, ניתן לשמור את הסרטונים ישירות לטלפון.

מחירה של Circle 2 הוא 1,100 שקלים.

מחיר: 1,100 שקלים | אהבנו: לבית ולחוץ, אין צורך בחשמל, עיצוב | פחות אהבנו: חיבור איטי מאוד, מחיר

Bezeq Bhome

מצלמת הבית החכם של בזק

המצלמה של בזק היא המרשימה ביותר מכל אלו שבדקנו. זו לא רק מצלמת וידאו. היא משלבת שלל יכולות שונות שמספקות פתרון כולל. תחילה, ל-Bhome עדשה רחבה מאוד של 180 מעלות (עין הדג), שאמנם מעוותת את התמונה אך מאפשרת שימוש בזום או פיצול המסך להצגה במקביל של מספר כיוונים. היא מצלמת ביום או בלילה ומשלבת אלמנטים נוספים לאבטחה ולבקרה על הבית.

במצלמה חיישן תנועה המספק אפשרות לזיהוי תנועה והתרחשות בתוך הבית. לדוגמה, הוא יכול לזהות תנועה חריגה וגם להציג זמנים בהם יש יותר פעילות באזור שבו מותקנת המצלמה. בנוסף מותקנים במצלמה גם חיישני תאורה, טמפרטורה ולחות. אלה משמשים להתראה במקרה של טמפרטורה קיצונית וניתן לנטר באמצעותם את המתרחש בסביבת המצלמה. כן היא מציעה יכולת כריזה ושמע דו כיווני, כך שאפשר אפילו לשוחח עם הכלב אם ממש רוצים. לבסוף, המצלמה גם משלבת אזעקה עוצמתית, המסוגלת לפעול בהתאם לתרחישים הנקבעים מראש שגם ניתנים להפעלה באופן ידנית.

האפליקציה של Bhome ידידותית מאוד והיחידה, מבין אלו שבדקנו, המותאמת לשפה העברית. בכלל נראה כי בבזק עשו מאמץ גדול בניסיון לספק הסברים בעברית פשוטה, כולל חוברת הדרכה שמספקת הדרכה מתאימה לכל אורך התהליך.

קרא עוד:  היום זה מתחיל: מבצעי יום הרווקים 2019

לאחר ההגדרה הראשונית של המצלמה לרשת הביתית, ניתן לצפות מייד בשידור החי ולקבוע את התרחישים השונים: לצלם קליפ קצר באורך של  35 עד 45 שניות בזיהוי תנועה, לקבל התראה לטלפון, לזהות שינוי בטמפרטורה או אפילו אם נשמעה בקרבת המצלמה עוצמת קול גבוהה. יש כפתור 'דריכת מערכת' בהתאם למצב – מחוץ לבית או כשנמצאים בסביבת המצלמה, אז לדוגמה, לא רוצים לקבל התראה לטלפון או שהאזעקה תחל לפעול. עם זאת היה חסר לנו אפשרות להגדיר תזמונים אוטומטיים להפעלת המצלמה מבלי הצורך ללחוץ על הכפתור בכל פעם שיוצאים מהבית.

המצלמה מוזנת בחיבור לשנאי חיצוני ומשלבת גם שלוש סוללת המגיעות בערכה. הדבר נועד כדי לאפשר לספק התרעה שיש הפסקת חשמל, וגם לאפשר עבודה מינימלית של המצלמה במצב כזה. כל הקלטות הוידאו נשמרות בענן מאובטח של החברה וזמינות לצפייה דרך האפליקציה.

מלבד המצלמה, לבית החכם של בזק ניתן להוסיף גלאי דלת, שקע חכם, נורה חכמה ועוד. כל אלה משתלבים כחלק מפלטפורמת Bhome ליצירת תרחישים ושליטה מרחוק בבית. מודל התמחור של בזק שונה משאר הפתרונות, והתשלום עבור המצלמה הוא חודשי, וכולל תמיכה טלפונית. לזה ניתן להוסיף את שלל החיישנים השונים שיש לבזק להציע לבית החכם בתשלום חודשי גם כן.

מחיר: 29.90 שקלים לחודש | אהבנו: שילוב של מספר מוצרים, פתרון כולל, אפליקציה נוחה בעברית | פחות אהבנו: רק ללקוחות בזק, כשרוכשים מספר מוצרים המחיר עולה בהתאם

Motorola Focus 86

Motorola Focus 86

מצלמת האבטחה Focus 86 מבית מוטורולה (Motorola) היא מצלמה בסיסית המסוגלת לצלם וידאו באיכות 1080p. היא מיועדת לשימוש בתוך הבית וגם לה יכולות מוכרות כמו קבלת התראה לטלפון החכם, צילום קליפים קצרים ולכידת תמונות. הקלטות הוידאו נשמרות בכרטיס זיכרון מובנה בנפח 8 גיגה-בייט המגיע מותקן מראש. ניתן להצטרף לשירות אחסון בענן אך זה בתשלום נוסף, החל מ-2.99 דולרים ל-24 שעות. 

האפליקציה בסיסית ונוחה לשימוש, אם כי היא באנגלית בלבד. דרכה ניתן לצפות בשידור החי כמו גם לקבל התראות למכשיר הנייד, לצפות באירועים האחרונים ולשוחח עם מי שבסביבת המצלמה באמצעות מערכת הכריזה המובנית. ניתן לקבוע את רגישות חיישן התנועה והיכן לשמור את הקלטות הוידאו. כברירת מחדל היא מצלמת רק תמונות ולא סרטונים, כך שיש להיכנס להגדרות ולשנות זאת.

מחיר: 400 שקלים | אהבנו: מחיר, איכות וידאו, כרטיס זיכרון בערכה | פחות אהבנו: ממשק הגדרות לוקה בחסר

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.