פרטים חדשים ועסיסיים על הולו-לנס (HoloLens), משקפי המציאות הרבודה של מיקרוסופט (Microsoft) אנחנו מקבלים דווקא מכנס שנערך כאן בישראל.

בכיר במיקרוסופט, ברוס הריס, שהשתתף בכנס שערכה החברה בתל אביב, שיתף במידע חדש אודות הפלטפורמה כמו זמן הסוללה, שדה הראייה, סוג היישומים ועוד. בכנס, כפי שנכתב בבלוג של פטרי למדנו כי משקפי ההולו-לנס יוכלו להריץ יישומי-אוניברסליים שנכתבו עבור ווינדוס 10 (Windows 10) וכי המשקפיים הן "אלחוטיות לחלוטין" ומשתמשים בתקן בלוטות' או Wi-Fi כדי לתקשר עם מכשיר נוסף כמו המחשב האישי, הטלפון החכם או קונסולת האקסבוקס וואן (Xbox One). כמו-כן מספר הריס על יכולת חדשה של המשקפיים במסגרתה מספר יחידות של הולו-לנס יכולות לתקשר בניהן וכך להפיק, לשני משתמשים או יותר, חווית מציאות רבודה משותפת.

אלו שהתנסו עם המשקפיים בכנסים קודמים התלוננו כי שדה הראייה קטן יחסית והריס מסביר כי שדה הראייה שווה לצפייה במסך בגודל 15-אינצ' ממרחק של 60 ס"מ. הסיבה לכך נעוצה בגלל זמן הסוללה ושימוש בשדה ראייה שכזה מעניק זמן שימוש ל-5 וחצי שעות או 2 וחצי שעות שימוש כבד אך באותה נשימה הריס מציין כי בחברה מתכוונים להגדיל את שדה הראייה ככל שהטכנולוגייה תשתפר.

משקפי הולו-לנס של מיקרוסופט מסקרנים במיוחד. בניגוד לשאר החברות כמו אוקלוס, סוני או HTC המפתחות משקפי מציאות מדומה, בחרו בענקית מרדמונד לפתח משקפי מציאות רבודה (Augmented Reality), ה"מלבישות" תמונה על-גבי העולם הפיזי. החברה הדגימה יכולות את המשקפיים במגוון כנסים כמו E3 ו-CES ובעוד החברה מתכוונת להתחיל לשלוח המשקפיים אל מפתחים שמוכנים לשלם 3,000 דולר עבור ערכות פיתוח, כבר ברבעון הנוכחי יש לא מעט נתונים אודות הולו-לנס שטרם נחשפו.

סרטון המציג את משקפי ההולו-לנס

http://www.youtube.com/watch?v=aThCr0PsyuA