ארטו נומלה (Arto Nummela), שניהל את החברה הפינית HMD Global המחזיקה בזכויות למותג הנוסטלגי נוקיה (Nokia), התפטר באופן במפתיע. לפי ההודעה לעיתונות, יסיים נומלה את תפקידו בחברה באופן מידי, ויוחלף על ידי פלוריאן סיקה (Florian Seiche) שכיהן עד כה בתפקיד נשיא ומנהל משותף ב-HMD.

הרקע להתפטרותו של נומלה איננו ברור, בעוד שהתזמון נראה בעייתי במיוחד: החברה השיקה זה עתה את דגם ה-Nokia 3310 הנוסטלגי, ועמדה להכריז על מכשיר דגל משמעותי ראשון בשם Nokia 8 שצילומיו כבר הודלפו לרשת. בעוד שמוצרי החברה זכו להתעניינות רבה בזכות המותג המפורסם (סביר להניח שהסיקור התקשורתי על מוצריה היה מצומצם בהרבה אילולא הקשר לחברת נוקיה ההיסטורית), HMD טרם הוכיחה עצמה מבחינה עסקית ובוודאי לא תהנה מטלטלה שכזו בשלב כה מוקדם.

יהיה הרקע אשר יהיה, ההודעה הרשמית מלאה בשבחים לתפקודו של נומלה בזמן כהונתו הקצרה כמנכ"ל החברה. "ארטו נומלה מילא תפקיד מפתח בהקמתה של HMD Global, בניית הצוות והשקת המוצרים הראשונים שלנו", נכתב בהודעה. נומלה הצטרף ל-HMD Global לאחר 17 שנים בתפקידי ניהול בכירים בנוקיה ובמיקרוסופט. גם מחליפו, פלוריאן סיקה, מחזיק ברזומה עשיר של תפקידים בנוקיה, מיקרוסופט ו-HTC, כך שבהחלט לא מדובר במנהיג חסר ניסיון. עם זאת, סביר להניח שחרושת השמועות סביב ההתפטרות המפתיעה תוסיף ללוות את החברה עד לרגע השקת הנוקיה 8.