מהו עתיד השליטה במסכים והאם נוכל ללחוץ על כפתור מבלי ללחוץ עליו באמת? מלבד הטכנולוגיה שהציגו סוני ומיקרוסופט עבור קונסולת המשחקים שלהם (ה-Move וה-Kinect), חברות רבות נוספות מנסות לפתח את הדבר הבא בתחום השליטה במסכים. Hitachi עושה צעד משמעותי בתחום כשהציגה לאחרונה טכנולוגיה חדשה שהיא מפתחת בסגנון של הסרט “דוח מיוחד”, משהו שנראה בעבר כחלומי ולא מציאותי, מתממש היום למוצר עובד.

בסרטון שהפיצה Hitachi (בהמשך), היא מציגה כיצד משתמש שולט במסך במחוות יד באוויר, ללא לחיצה על כפתורים כלל. תוכלו לראות כיצד נשלטת תוכנה הדומה ל-Google Earth ומאפשר שליטה ומעבר בין מפת הגלובוס, הקטנה והגדלה ומעבר תצוגה בין הרחובות, והכל בשליטה במחוות מולטי-טאץ’. כפי הנראה, המסך מבוסס על מקרן ומצלמה אחת לצורך מעקב אחר המשתמש, שמפענחת את תנועותיו ומחליפה את פקודות העכבר בתנועות ידיים.

כרגע המוצר עדיין בשלבי פיתוח, אבל ב-Hitachi מקווים כי היא תשמש את שלטי הפרסום ברחובות, או אפילו בתחום הרפואי. ייתכן כי הטכנולוגיה תשולב במסכי טלוויזיה, ואם זה יקרה, נוכל לראות מכשירים ראשונים תומכים כבר ב-2011.

אין ספק כי טכנולוגית מחוות הידיים שימושית במצבים מסוימים, אך האם יש לה מקום בשימוש היומיומי? האם היא תייעל את שימושנו  במכשיר הסלולרי, המחשב או בטלוויזיה? מה שבטוח, מסכי המגע שאנו משתמשים כיום, הם רק תחילת הדרך.