הייסנס (Hisense), שמדי פעם צצה עם כמה טלפונים חדשים, הכריזה על סדרת טלפונים חדשה. אלא שלא מדובר במכשירים רגילים, כמו אלה שהשיקה החברה בישראל לפני כשנה, אלא במכשירים ייחודיים משהו כי הם מצוידים במסכי דיו אלקטרוני בעל טווח של 4,096 צבעים, שהוכרזו כחלק מכנס שחגג את יום הספר הבינלאומי של האו"ם והוצגו כמתאימים במיוחד לקריאת ספרים. בניגוד למכשירים הקודמים שהציגה החברה ב-2018 וב-2019, מסך הדיו האלקטרוני אינו מותקן בגב המכשיר ובנוסף למסך רגיל, אלא בצידו הקדמי וכמסך יחיד.

המכשיר הראשון בסדרה הוא A5C, שיימכר באתר JD במחיר של 1,699 יואן (כ-845 שקלים). המסך שלו, כאמור, הוא מסוג E-Ink צבעוני, שמהירות הרענון שלו נמוכה, וגודלו 5.84 אינץ'. גם המפרט שלו בסיסי למדי: מעבד Snapdragon 439 מתומן ליבות במהירות עד 2 גיגה-הרץ של קוואלקום (Qualcomm), זיכרון עבודה בנפח 4 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 64 גיגה-בייט, מצלמות בודדות עם חיישני 13 מגה-פיקסל מאחור ו-5 מגה-פיקסל מלפנים וסוללה בקיבולת 4,000 מילי-אמפר/שעה עם שקע טעינה מסוג microUSB המיושן.

Hisense A5C is a color E INK smartphone

מצד שני, השימוש במסך החסכוני, שאינו זקוק לתאורה אחורית כאשר משתמשים בו בשעות היום או במקומות מוארים, מאפשר לטלפון לספק חיי סוללה של עד 93 שעות – כמעט ארבעה ימים. גם כאשר משתמשים בו במקומות חשוכים מבטיחה החברה כי הוא מסוגל להחזיק 62 שעות עם תאורה אחורית בעוצמה מרבית.

המכשיר יגיע עם מערכת ההפעלה Android 9, וממשק מיוחד שנבנה עבור המסך בעל קצב הרענון האיטי ובמקום גלילה רגילה הופך את תכני האפליקציות ל-'דפים' אלקטרוניים שניתן 'להפוך' כשמסיימים לקרוא או לצפות בתוכן הנוכחי.

בקיץ יצטרפו לסדרה שני מכשירים נוספים, A5 Pro Classic ו-A5 Pro CC, בעלי מסכים באותו גודל אך מהירים יותר, עם קצב ריענון של 136 אלפיות-השניות (כ-8 פריימים-לשנייה) – מה שיאפשר להם להיות מעט יותר ידידותיים לאפליקציות כמו סרטים ומשחקים, אם כי עדיין מדובר במכשירים שמיועדים בעיקר לקריאה.

Hisense lança A5C e A5 Pro CC com telas e-Ink coloridas

שני הדגמים יגיעו עם שבבי Unisoc T610 מתומני ליבות במהירות של עד 1.8 גיגה-הרץ, מצלמות עם חיישני 13 מגה-פיקסל מאחור ו-5 מגה-פיקסל מלפנים, סוללות 4,000 מיליאמפר/שעה עם שקעי טעינה מסוג USB-C, סורקי טביעות אצבע, תמיכה ב-NFC ובדור 5 ומערכת ההפעלה Android 10.

דגם A5 Pro Classic יגיע החל מ-10 ביוני, עם מסך בגווני אפור, זיכרון עבודה בנפח 4 גיגה-בייט ואחסון פנימי בנפח 64 גיגה-בייט ומחירו יעמוד על 1,599 יואן (כ-795 שקלים); דגם A5 Pro CC יגיע מעט מוקדם יותר, ב-1 ביוני, עם מסך צבעוני ובשתי תצורות: 4 גיגה-בייט זיכרון ו-64 גיגה-בייט אחסון במחיר של 1,799 יואן (כ-895 שקלים); או 6 גיגה-בייט זיכרון ו-128 גיגה-בייט אחסון במחיר של 1,999 יואן (כ-994 שקלים).

בתגובה לפניית Tgspot מסרה אקזיט אלקטרוניקס, נציגת הייסנס בישראל, כי המכשירים לא ישווקו בישראל, ככל הנראה בשל העובדה שכרגע הם מיוצרים אך ורק בגרסאות המותאמות לרשתות הסלולר הסיניות.