אחד הדברים הגורמים לחברות המשחקים לפתח משחקים למכשירי אנדרואיד באיחור אחרי מכשירי iOS הוא נושא הפיראטיות וקלות העתקה במערכת האנדרואיד. למעשה, לא מדובר בפריצה כזו או אחרת אלא בהורדה פשוטה של משחק באופן פיראטי מהרשת, דומה להורדות במחשב האישי. כנראה שבעלי האנדרואיד לא יפסיקו להוריד משחקים באופן פיראטי עד שלא יראו את ההשלכות באופן ישיר, ולכן מנכ"ל החברה המפתחת את המשחק Football Manager תשקול בשנית האם לפתח משחקים עבור הפלטפורמה.

הנתון המעניין שעולה מהדברים שפרסמה המפתחת, Sports Interactive, הוא שהיחס בין כמות העותקים החוקיים לבין כמות העותקים הפיראטיים עומד על 1:9. במילים אחרות, על כל עותק חוקי אחד שנמכר, מורדים באופן פיראטי תשעה עותקים אחרים. לטענת מנכ"ל החברה, מיילס ג'ייקובסון, ישן שתי סיבות לתופעה הזו: האחת היא שאין בפלטפורמת האנדרואיד שום הגנה מפני פריצות. כל משתמש יכול להתחבר לרשת האינטרנט ולהוריד איזה משחק שירצה באופן פיראטי, מבלי שיצטרך אפילו לפרוץ את מכשירו. השנייה היא שפלטפורמת האנדרואיד נפוצה מאוד במדינות מסויימות בהן אחוז הפיראטיות גבוה גם ככה.

משחק ה-Football Manager הנחשב לוותיק בשוק במסגרתו נדרש משחק לתפקד מנג'ר של קבוצת כדורגל האחראי בין היתר על השחקנים, אימונים, ניהול הכלכלי ועוד, ומוכר לרבים משנות ה-90 תחת השם Championship Manager.

מנכ"ל החברה בעצמו הוא חובב אנדרואיד והיה רוצה להמשיך את הפיתוח עבור הפלטפורמה, אך אם בעיית הפיראטיות תמשך הוא ישקול את הפסק הפיתוח עבורה. בפעם הבאה שתתלוננו על כך שמפתחת מסויימת לא מפתחת משחק מסויים עבור פלטפורמהקונסולה מסויימת, חשבו אם הייתם קונים את אותו המשחק או שמא מעדיפים להוריד אותו מהאינטרנט.