אפל (Apple) פיתחה את מכשיר ה-iPhone (אייפון) הראשון במשך למעלה משנתיים ובזמן זה שקדה על ממשק מערכת ההפעלה, iOS, כפי שאנו מכירים אותו כיום. אולם לפני שהגיעה לתוצאה הסופית, אפל פיתחה מערכת נוספת הנקראת AcronOS. לרגל חגיגות העשור של מכשיר המשפיע ביותר בתחום הסלולר, חושף העיתונאי סוני דיקסון סרטון של אותה מערכת ואותו מכשיר שפותחו במקביל ל-iPhone שאנחנו מכירים.

נגני המדיה שהיו מאוד פופולריים בתקופה ההיא, נתנו לאפל את ההשראה לפתח את AcronOS. מערכת הפעלה זו אמנם הייתה מיועדת לשימוש עם מסך מגע, אבל הייתה מבוססת לחלוטין על מערכת ההפעלה של מכשירי ה-iPod של החברה. הממשק שילב חוגה גדולה והתפריטים הנפתחים מוכרים לכל מי שמשתמש במחשב מקינטוש. תפריטים במקום כפתורי מגע. המערכת הייתה דלת אפשרויות ואפילו לא הכילה דפדפן מלא.

"בדומה ל-iPhone הראשון שיוצר, אב הטיפוס מציע הרבה מאוד תכונות זהות כמו מארז אלומיניום, מסך תואם ריבוי מגע, קישוריות דור שני וגם WiFi, עם זאת, ולמרות העיצוב דומה, הטלפון עצמו שונה מאוד מה-iPhone שאנחנו מכירים כיום, וזאת בגלל מערכת ההפעלה", כתב דיקסון.

בוידאו שבהמשך, דיקסון מספק הצצה נדירה לאבי הטיפוס הראשונים של אפל. האחד הוא iPhone P1 אשר נושא את מערכת AcronOS עם החוגה והשני, iPhone P2 עם ממשק האייקונים המודרני והמוכר.