בכנס Google I/O נוסף שעון חדש של סמסונג, ה-Gear Live המצטרף לשעון G Watch של LG וה-Moto 360 שיושק מאוחר יותר השנה. השניים הראשונים כבר זמינים למכירה ($199 ו-$230 בהתאמה), וסביר כי בחודשים הקרובים יצצו עוד לא מעט שעונים חכמים אבל לא רק: גם מוצרים לבישים אחרים שאולי את חלקם עוד קשה לנו לדמיין יגיעו בהמוניהם כדי לנסות ולהיכנס לפלח שוק חדש.

כדי לעבוד עם מוצרים אלה אשר פועלים על בסיס מערכת ה-Android Wear גוגל הציבה דרישות מינימום למכשירי הטלפון המתממשקים עימם ולכן לא בטוח כי כל מכשיר יוכל לתמוך בהם. כדי לבדוק זאת, כל שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר דרך מכשיר הטלפון לכתובת g.co/WearCheck ועל המקום ניתן לקבל תשובה.

למעשה, הדרישה הבסיסית היא שהטלפון ירוץ על גרסת האנדרואיד 4.3 ומעלה כדי להפעיל את האפליקציה התומכת, לא דרישה בשמיים אך עדיין אחוז ניכר מהמכשירים עדיין מריץ גרסאת 4.2 ומטה. כמובן למכשירים מודרניים כדוגמת Nexus 5 אין מה לדאוג, אך אם אתם מתכננים לרכוש לעצמכם את אחד מקולקציית השעונים כדאי אכן לוודא זאת על ידי כניסה לאתר הייעודי. כמובן אין מה לבדוק זאת עם מכשירי iPhone (או רק אם ממש תרצו לקבל תשובה שלילית).