בקיץ שעבר נחשף כי גוגל עובדת על שירות שיתוף קבצים מהיר בין מכשירים קרובים ובשבוע שעבר נחשף גם שמו: Nearby Sharing. וידאו חדש שעלה לרשת על ידי XDA מציג לראשונה את השירות בפעולה.

בוידאו אפשר לראות את האפשרות החדשה שנוספה ככפתור מהיר בוילון ההתראות. לחיצה על הכפתור מאפשרת את חיבור בין מכשירים ומכאן, כל שנותר הוא להיכנס לקובץ/תמונה או כל תוכן אחר וללחוץ על כפתור השיתוף ולבחור באפשרות "Share Nearby". מיד לאחר מכן קופץ חלון המציג רשימה של מכשירים שנמצאים בסביבה כדי שהמשתמש יוכל לבחור.

למעשה, Nearby Sharing פועל באופן זהה ל-AirDrop של אפל (Apple). הוא משתמש בקישוריות בלטות' ו-NFC כדי ליצור את החיבור הראשוני בין מכשירים ולאחר מכן מבצע את ההעברה בקישוריות WiFi המהירה יותר. מלבד זאת, אפשר להגדיר כי השליחה תתבצע דרך האינטרנט (בשימוש תקשורת נתונים סלולרית) או דרך WiFi בלבד.

בסרטון אפשר לראות שיתוף בין מכשירי Pixel 2 XL ל-Pixel 4, אולם נאמר כי זה עובד גם על מכשירים שאינם של גוגל. הערכות כי Nearby Sharing יגיע לכלל מכשירי האנדרואיד בהמשך השנה לאחר שגוגל תכריז עליו מתישהו בקרוב.

וידאו: Nearby Sharing בפעולה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.