לפני שמערכת ה-iOS 5 יצאה באופן רשמי, דיווחנו לכם כאן על כך שקבוצת הפריצה Chronic Dev Team תוציא פריצה ל-iOS 5 שכוללת בתוכה את האייפד 2 וה4S- ושהפריצה צפויה לצאת זמן קצר לאחר שהגרסה תצא לכולם באופן רשמי. אך אז הגיע גרסה iOS 5.0.1, שבה 2 חורי אבטחה קריטיים נחסמו, דבר שקבר את רעיון הפריצה ושלח את הצוות בחזרה לעבודה.

היום, בהודעה שפורסם בבלוג של Chronic Dev Team, הוחלט לחשוף את כל הקלפים. לדבריהם, הנשק העיקרי של אפל במלחמה בפריצות הם משתמשי האייפון בעצמם, והם מתארים כי כאשר האייפון קורס מסיבה כלשהי לעיתים למשתמשים, בין אם זה הקריסה הכי קטנה (אפליקציה שלא עובדת) עד לקריסה שהאייפון פתאום מסרב לעבוד, האייפון מכין קובץ לוג שבו מתוארת הקריסה (על הקריסות האלה בעצם מבוססות כל הפריצות למיניהם), ולאחר שהמחשב מסונכרן עם ה-iTunes, הנתונים מועברים ישירות לאפל דרך הiTunes.  אפל כמובן בוחנת את כל בדיווחים האלה ובעצם מתקנת את הקריסות בגרסאות הבאות של הiOS, מה שלמעשה מונע פריצות לטווח ארוך, וכמו במקרה שקרה לנו עכשיו, חוסר פריצה לiOS 5.

לכן, Dev Team רוצים כעת את עזרתכם; כמה שקובץ לוג השגיאות הזה שנמצא בכל מכשיר idevice שלכם חשוב לאפל, כך גם קובץ זה חשוב לפורצים של chronic. בעזרת הלוג, הם למעשה יכולים למצוא קריסות/חורי אבטחה שיכול להיות שהם לא שמו לב אליהם לפני כן, ולעל זה לבסס את הפריצות הבאות שלהם.  כל מה שהם מבקשים הוא לבטל את אפשרות שליחת מידע השגיאות לאפל דרך האייטונס ולהוריד את התוכנה המיוחדת של chronic שמזהה את קובץ השגיאות. ברגע שנחבר את המכשיר למחשב, הקובץ יישלח לשרת צדדי שבו הוא יאוחסן ביחד עם שאר הקבצים שישלחו בעתיד לקבוצת הפיתוח.

קרא עוד:  סקירה: חודשיים עם OnePlus 7 - קטן יותר, מהנה לא פחות

ב-Dev Team מקווים כי רבים המשתמשים אשר יענו ליוזמה זו שסייע להם לפרוץ מחדש את המכשיר גם היום וגם בעתיד.