בכל יום שעובר אנחנו מגלים עוד ועוד חידושים במערכת האנדרואיד 4.0 Ice Cream Sandwich, במיוחד לקהל הישראלי. כך גילינו כי היא כוללת ממשק עברי מלא המאפשר תפריטים בעברית כחלק ממערכת ההפעלה, וכעת אנו מגלים כי גוגל הטמיעה בגרסה גם זיהוי קולי לראשונה בעברית.

גוגל מדברת בעברית
פונקציית הזיהוי הקולי קיימת עוד מגרסה 2.1 של מערכת האנדרואיד המאפשרת לבצע פקודות קוליות כמו חיפוש מהיר, חיוג לאיש קשר, ניווט לכתובת, גלישה באינטרנט ואף כתיבת הודעות, אולם לנו המשתמשים המדברים בעברית כמעט ולא היה לכך שימוש שכן השירות תמך רק בשפות זרות. כך בדיון שנערך ב-iAndroid התברר כי במערכת ה-ICS החדשה מכילה את פונקציית הפקודות הקוליות בתמיכה בעברית מלאה, וכי היא פועלת ומזהה בקלות פקודות קוליות בעברית.

אנחנו בדקנו וניסינו זאת על מכשיר הגלקסי אס 2 שברשותנו עם גרסת אלפא של ICS, אם כי לא מצאנו את העברית באפשרויות וככל הנראה האפשרות קיימת ברומים מסויימים כמו במקרה הזה (FIREFDS) וכפי הנראה זהו פיצ'ר שקיים גם בגרסה הסופית של המערכת, אך נאלץ להמתין עוד קצת כדי לאשר זאת סופית.  (תודה אשר!)

עדכון: וזה רשמי: גוגל מפרסמת כי הוסיפה שפות נוספות לזיהוי הקולי וגם עברית וערבית בניהם והאפשרות כבר פועלת החל מגרסה 2.2 בכל מכשיר אנדרואיד. יש להיכנס לחיפוש הקולי (האייקון של המיקרופון) ולשנות בהגדרות לעברית.

גוגל מספרת בבלוג על הקשיים בפיתוח השפות השמיות והבנת הניקוד בשפה העברית. כדי "ללמד" את המערכת הם אספו יותר ממיליון הגיות מילים בעברית וערבית ומכיוון שהשירות מבוסס ענן, הם מבטיחים כי הוא יישופר עם הזמן.

קרא עוד:  גם חנות האפליקציות של גוגל תזכה לעיצוב כהה