כמספר שעות לאחר יציאתו של עדכון iOS 8.0.2, שתיקן את בעיית הקליטה הסלולרית וכן את הבעיות בחיישן Touch ID במכשירי ה-iPhone 6 החדשים, החלו להופיע בחנות אפליקציות שתומכות ב-HealthKit ובאפליקציית הבריאות של אפל (Apple).

נכון לכתיבת שורות אלו יש ב-App Store שתי אפליקציות בלבד התומכות ב-HealthKit, ושתיהן מכוונות לתחומים אחרים לגמרי. הראשונה היא FitPort, שבאה להחליף בעצמה את אפליקצית הבריאות של אפל – המשתמש מקבל מקבל משוב חזותי על דברים כמו צעדים שננקטו, קלוריות שנשרפו, או משקל. השנייה הינה MyFitnessPal – אפליקציה לספירת קלוריות. בקטלוג שלה יש למעלה מארבעה מיליון סוגי אוכל שונים. האפליקציה עוקבת אחרי צריכת המשתמש, ומאפשרת לו לשתף את המידע עם חברים, מה שהופך את הירידה במשקל לקצת יותר חברתית וידידותית.

כזכור, בעת יציאה הרשמית של iOS 8, אפל דיווחה על כך שמצאה באג קריטי ב-HealthKit, מה שמנע ממנה לאשר את האפליקציות התומכות באפשרות החדשה. החברה מקופרטינו הבטיחה תיקון עד לסוף חודש ספטמבר, שיצא כעבור שבוע וחצי לאחר השקתה של המערכת, אך התגלה באג קריטי אחר iOS 8.0.1, מה שגרם לאפל למשוך את העדכון בחזרה.

כמובן שאפליקציות נוספות ויותר מוכרות כגון Nike+ Running, Nike FuelBand, adidas miCoach וככל הנראה גם האפליקציות האישיות שלכם יחלו לקבל עדכונים בימים הקרובים, שיהיו זמינים להורדה ב-App Store.