כמעט 11 שנה מאז ששוחרר הדור הראשון אשר חולל מהפכה בחיבור הדיגיטלי למסכי הטלוויזיות, קופץ לגרסה 2.0 ומביא את הטכנולוגיות האחרונות לתקן הפופולרי.

השינוי העיקרי, היא גדילה משמעותית בנפח הנתונים המסוגל לעבור על כבל בודד. מ-3.6 ג’יגה ביט בשנייה ב-HDMI 1.0 ו-10.2 ג’יגה ביט בשנייה ב-HDMI 1.3, התקן החדש תומך עד 18 ג’יגה ביט לשנייה. למה זה טוב? בעיקר לתמוך ברזולוציות מסך גבוהות, כך שמעתה הוא תומך טוב יותר ב-Ultra HD המכונה גם 4K ומסוגל להציג תמונה ברזולוציה של 4096×2160 פיקסלים, או 4K על 2K אם תרצו, ב-60 פריימים לשנייה.

בדומה לתקן הקודם, גם HDMI 2.0 תומך בהצגה בתלת מימד 3D וגם לשדר תקשורת נתונים בפרוטוקול רשת (Ethernet) ותומך עד 32 ערוצי אודיו שונים. עוד הוא מוסיף תמיכה ב-lip sync (סנכרון שפתיים), וכן פקודות שונות כמו שליטה ממכשיר אחד על מכשיר אחר, כך לדוגמה הטלוויזיה תוכל לשלוט בנגן המוזיקה ולהיפך.

החיבור של HDMI 2.0 לא השתנה, כך שהוא גם תואם לתקנים הקודמים, אבל כדי להשתמש בטכנולוגיה החדשה נדרש כמובן טלוויזיה תואמת וכן כבל מתאים המסוגל לנצל זאת.

מסכים ראשונים עם התקן החדש נראה כבר בתערוכת IFA 2013, ולקראת תחילת שנה הבאה הם יגיעו לצרכן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.