מורידים פרקים פיראטיים של "משחקי הכס" באינטרנט? בקרוב יהיה לכם קצת יותר קשה לעשות את זה. רשת הכבלים HBO שמשדרת את הסדרה בארה"ב החליטה העונה להילחם חזק יותר בתופעת ההורדות הפיראטיות, להסיר עותקים לא חוקיים של פרקי הסדרה מהרשת ולפנות ישירות ממשתמשים שמשתפים פרקים כאלו בתוכנות הטורנט כדי לאיים עליהם שיפסיקו ויתחילו לשלם על מנוי חוקי.

משחקי הכס היא הסדרה הפיראטית הפופולרית ביותר ברשת בשנים האחרונות, אבל עד כה נקטה HBO במדיניות התעלמות כלפי הטורנטים והקבצים שהסתובבו באינטרנט. בשנה שעברה דלפו לרשת ארבעת הפרקים הראשונים של העונה לפני ששודרו, מה שככל הנראה הוביל את HBO לשנות מדיניות ולהחריף את מאמציה במניעת הפיראטיות.

מסירים טורנטים מהרשת

במקביל החלה HBO לאתר אתרי ביטורנט מובילים ולבקש מהם להסיר קבצי טורנט של פרקי הסדרה. חלק מהאתרים אמנם מתעלמים מהדרישה, אבל רבים אכן מסירים את הקבצים מהשרתים, לפעמים דקות ספורות לאחר העלאתם. כך למשל, ב-100 הטורנטים הפופולרית ביותר באתר Kickass torrents של שני הפרקים הראשונים של העונה השישית כבר הוסרו.

gotkatgone

מאז תחילת העונה החדשה נשלחו אלפי אזהרות לחברות ספקי האינטרנט, שדרשו מהם לפעול כנגד שימוש ברוחב הפס שלהן לשיתוף לא חוקי של הפרקים. כתוצאה מכך נשלחו הודעות למאות משתמשים פרטיים, שנתגלה כי כתובת ה-IP שלהם משתפת ומורידה פרקים של "משחקי הכס". HBO והספקית מזמינות אותם להצטרף לשירות החוקי של HBO ובמקביל מזהירות שיינקטו נגדם צעדים משפטיים אם לא יפסיקו. יחד עם זאת, ראוי לציין ש-HBO לא נמצאת בקשר ישיר עם המשתמשים, אלא רק דרך ספקית האינטרנט.