ראשי וואווי (Huawei) מנסים כל הזמן לשדר "אצלנו, הכל בסדר ואנחנו ממשיכים בתוכניות שלנו", אבל מציאות החרם האמריקאי שהולך ומקיף יותר ויותר חברות ראשיות בתחום הטכנולוגיה והטלפוניה, תופחת כך מסתבר חזק על פרצופה הווירטואלי של החברה.

לפי דיווח באתר החדשותי הסיני South China Morning Post, נשיא הכבוד של החברה זהאו מינג דיווח למשקיעים כי החברה בוחנת את המצב מקרוב. הפירוש בפועל הוא שהחברה הקטינה באופן משמעותי למדי את צבר ההזמנות שלה מהספקים המקומיים שמספקים לה חלקים שונים עבור הטלפונים שהיא מרכיבה. הנפגעת העיקרית, לפי הדיווח, היא פוקסקון (Foxconn). מתברר כי זו עצרה כמה מקווי הייצור במפעל של החברה בשנזן בו היא אמורה להרכיב את הטלפונים החדשים של וואווי. למעשה, פוקסקון שכרה בתחילת השנה עובדים נוספים בגלל הגידול בהזמנות של וואווי, כך שהבעיה יכולה להכביד עליה מאוד.

מינג הוסיף ודיווח שלאור האירועים התוכניות של החברה להשתלט על שוק הטלפונים החכמים נבלמו גם הן. החברה העמידה לעצמה מטרה לכבוש כ-50% מהשוק הסיני עד סוף 2019 ולעקוף את סמסונג (Samsung) בטבלת המכירות הגלובלית עד סוף 2020. זה כבר לא יקרה.

ולמרות הכל המשפט האחרון היה בנוהל הרגיל של החברה. "כל הקשיים עושים אותנו לחזקים יותר, בין אם מדובר במנטליות או בפעילות שלנו", אמר מינג.

עוד בנושא:

קרא עוד:  גוגל הכריזה באופן רשמי על הדור הרביעי של טלפוני ה-Pixel - וגם אוזניות TWS חדשות

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.