קרב לאופטימוס פריים בחיים האמיתיים: חברת Hasbro (הסברו), אחת מייצרניות המשחקים הגדולות בעולם ובעלת הזכויות על מותג הרובוטריקים (Transformers), תובעת את חברת Asus על הפרת סימן רשום שבו השתמשה בטאבלט החדש של שלה, ה-Transformer Prime.

Hasbro הגישה את התביעה לבית המשפט בלוס אנג’לס שם היא טוענת כי השם שניתן לטאבלט של Asus הוא בדיוק כמו שם המותג שלה, ה-Optimus Prime, דמות מובילה בסדרת הרובוטריקים ודורשת צו מניעה לשיווק הטאבלט ופיצויים על פגיעה במותג: “Hasbro ממשיכה להגן בצורה אגרסיבית על מוצריה ומותגיה”, אמרה ברברה פיניגן, היועצת המשפטית של החברה והוסיפה “הצעדים המשפטיים שנעשו היום כנגד Asus מדגישים שוב כי Hasbro מוכנה לרדוף אחר חברות אשר פוגעות בקניין הרוחני שלה למטרות רווח כספי.”

האם ל-Hasbro יש קייס אמיתי לתביעה? בהתחשב ש-Transformers מייצג צעצועים, דמויות מסרט וסדרת טלוויזיה, לא בטוח שבית המשפט יזדרז לקבל את התביעה של היצרנית ולמנוע את השקת ה-Transformar Prime. אולי יצא מכך שיתוף פעולה מעניין בין Asus ל-Hasbro בדמות מקלדת נשלפת בצבעי המותג עם לוגו של הטרנספורמר פריים?

מחשב הטאבלט החדש של Asus נחשב לטאבלט המעניין כיום בשוק עם מעבד ה-Tegra 3 בעל 5 הליבות ומערכת ה-Ice Cream Sandwich שישודרג אליה בעתיד. ביקורות ראשונות שיבחו את הטאבלט המגיע בעיצוב דק יותר וקל יותר ומהווה שדרוג משמעותי מקודמו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.