ב-1997, כאשר שחררה ג'יי קיי רולינג את הספר הראשון בסדרת הארי פוטר, הוא הפך עד מהרה להצלחה מסחררת שטרם נראתה כמותה. כאשר האחים וורנר החליטו לקחת את המותג תחת חסותם ולעשות ממנו סרט, הציפיות היו גבוהות, והאולפנים הבריטיים המצליחים עמדו בכולן. מה שאותנו מעניין הוא דווקא תחום משחקי הווידאו, אשר נחל, על אף הציפיות הגבוהות, כישלון חרוץ. הציפיות היו גבוהות מאוד כיוון שהאחראית על פיתוח המשחקים הייתה לא אחרת מאשר EA, מחברות המשחקים הגדולות של ימינו, אשר אחראית, בין היתר, על כותרים בסדרת FIFA, Need for Speed, ו-Battlefield.

המשחקים כשלו בעיקר בשל גרפיקה מאכזבת, הצמדות יתר לתסריט המקורי  שאינו מתאים תמיד גם למשחק פעולה, ומשחקיות נוקשה שכוללת לרוב הסתובבות ברחבי הוגוורטס ללא מטרה נראית לעין. הפעם, החליטו באולפני האחים וורנר להפיץ לבד גרסת משחק משלהם, או, בשפת פוטר, לקחת את השרביט לידיים. משחק Kinect של הארי פוטר היה רק עניין של זמן, שכן נפנוף בשרביטים או אמירת כשפים הם דברים שכיחים בהוגוורטס. יחד עם הפוטנציאל הטמון בחיישן של מיקרוסופט ופוטנציאל השילוב שלו עם המותג "הארי פוטר", והכוח שנמצא ב-Xbox 360, משחק שכזה יכול להתגלות כהצלחה שלא תבייש את הסרטים או את סדרת הספרים.

אחת  התכונות המעניינות , שמפיחה קצת רוח חיים במשחק החדש, היא האפשרות לסרוק את פני השחקן ו-"להדביק אותן" על הדמות אותה רוצים לשחק. בנוסף, המשחק יהיה מגוון מאוד כאשר ייתן לכם אפשרות לשחק קווידיץ' (תודו, תמיד רציתם לעשות את זה), להלחם בכוחות האופל, להשתמש במיקרופון המובנה בקינקט לצורך אמירת כשפים, ולעבור את שלל ההרפתקאות אשר עברו הדמויות. הדמויות נראות דומות יותר מאיי פעם לאלו המקוריות מהסרט, והן נראות מוצקות וחיות, שלא כמו במשחקים הקודמים. המשחק כבר זמין בשוק, אך טרם נמסר אם יגיע לישראל.

קרא עוד:  SHEVA - המשחק הישראלי שיגרום לכם לחשוב עם חץ וקשת