כבר לפני כחצי שנה נודע כי מיקרוסופט (Microsoft) עובדת על מתחרה משלה לרמקולים החכמים של Amazon Echo, שמהווים מרכז שליטה קולית בבית החכם, יחד עם יצרנית האודיו Harman Kardon. כעת מוכנות שתי החברות להתחייב על תאריך השקה רשמי, בערך – סתיו 2017.

הרמקול החדש, שייקרא Invoke, ישלב את העוזרת האישית הווירטואלית של מיקרוסופט, קורטנה (Cortana), ויתחרה בכך במכשירי ה-Echo של אמזון וב-Google Home. העיצוב שנחשף בסרטון נראה כמו צילינדר מוארך ושחור, בדומה לאקו, אשר בראשו נמצא מסך שמואר בכל פעם שקורטנה מופעלת. גוף הרמקול עצמו נראה עשוי ממתכת מחוררת בצבעי שחור או כסוף, והוא בעל מראה פרימיום יוקרתי יותר.

בנוסף, דף המוצר שנחשף בטעות על ידי Harman Kardon מגלה כי חלק מהמאפיינים של הרמקול החדש צפויים לכלול תמיכה בשיחות Skype, אם כי לא ברור אם קוליות בלבד או בשילוב וידאו בצורה כלשהיא. עוד יאפשר Invoke שליטה קולית על מכשירי הבית החכם, כצפוי, באמצעות קורטנה, וכן מענה קולי לשאלות ידע באמצעות מנוע החיפוש Bing.

טרם ידוע כמובן יהיה יהיה מחירו של Invoke, כך בהתחשב במראה שלו ובעובדה שהוא מגיע עם סאונד איכותי מבית Harman Kardon, הצפי הוא לתג מחיר מעט גבוה יותר מאשר ה-180 דולר של אמזון אקו. ניתן להירשם להודעות על תחילת המכירה כבר עכשיו.