הרמן קרדון (Harman Kardon) פתחה את תערוכת CES אמש בהכרזה על עשרות מוצרים חדשים, כאשר רובם משתייכים לקטגוריית האודיו (והשאר לעולם הרכב החכם) ולמותג הבת JBL, שחוגג לפי החברה מכירה של 100 מיליון יחידות ב-70 שנות קיומו.

את מירב תשומת הלב משכו JBL TUNE 220TWSאוזניות נטולות חוטים המהוות מעין חיקוי ל-AirPods של אפל (Apple), אך לוקחות את עיצוב ראש מברשת השיניים החשמלית עד הקצה. הן גדולות בהרבה ומגיעות בצבעים בוהקים מאוד, כך שבלתי אפשרי להתעלם מהן.

אמנם, הן הוכרזו והושקו כבר לפני חודש באירופה במחיר 100 אירו ואף נמכרות בישראל – אך עתה הכריזה החברה על השקה עולמית של האוזניות באביב הקרוב.

למרות גודלן, הן בסיסיות למדי, ואינן כוללות תכונות מתקדמות במיוחד. גם חיי הסוללה שלהן – 3 שעות בלבד, ועוד 16 שעות בנרתיק ההטענה – רחוקות מלבלוט כמו הצורה שלהן.

JBL 220TWS wireless charging case

עבור מי שמעדיף אוזניות עם פחות פוזה ויותר פיצ'רים הציגה החברה את JBL Live 300TWS – אוזניות נטולות חוטים קטנות ללא 'מקל' הבולט מהאוזן, ועם תכונות כמו ביטול רעשים הפוך בשני מצבים – אחד המיועד להאזנה לרעשי הסביבה ואחד שמדגיש דיבור כדי להקל על שיחות עם אנשים קרובים בלי להסיר את האוזניות, תמיכה בעוזרות הקוליות אלכסה וגוגל אסיסטנט, עמידות למים בתקן IPX5 וחיי סוללה של 4 שעות ועוד 14 בקופסת הטעינה. המחיר הוא 150 דולר, והן ישווקו החל מהאביב הקרוב.

Image result for JBL Live 300TWS

מעבר לכך הציגה החברה אוזניות נטולות חוטים ראשונות תחת המותג הראשי שלה, Harman, תחת השם Fly TWS. האוזניות הללו מגיעות בעיצוב יוקרתי, עם ציפוי דמוי עור, שליטה במגע, זיהוי הכנסה והוצאה מהאוזן, מצב TalkThru לניהול שיחות עם אנשים קרובים בלי להסיר את האוזניות, חיי סוללה של 5 שעות ועוד 10 בקופסת הטעינה התומכת בהטענה מהירה ועמידות למים בתקן IPX5. המחיר: 150 דולר.

Image result for Fly TWS

סדרת Fly כוללת שני דגמים נוספים: Fly BT הן אוזניות בלוטות' עם רצועת צוואר, שעליה תלויה יחידת הסוללה, המיקרופון וכפתורי השליטה. הן מתמגנטות אחת לשנייה כדי ליצור מין שרשרת מסביב לצוואר שתמנע איבוד שלהן כאשר הן אינן באוזן, הן עמידות למים בתקן IPX5, תומכות בעוזרות קוליות ומבטיחות 8 שעות האזנה במחיר של 100 דולר; ו-Fly ANC הן אוזניות Over-Ear עם דרייברים בקוטר 40 מ"מ, שליטה במגע, תמיכה בעוזרות קוליות וביטול רעשים אקטיבי. חיי הסוללה שלהן מגיעים ל-20 שעות במצב בלוטות'+ביטול רעשים, 30 שעות בלוטות' בלי ביטול רעשים ו-35 שעות בהאזנה דרך החיבור החוטי והפעלת ביטול הרעשים. המחיר: 250 דולר. כל הסדרה תושק ברחבי העולם בחודשיים הקרובים.

JBL לגיימרים

תחום שאליו נכנסת החברה לראשונה הוא גיימינג, עם סדרה חדשה בשם JBL Quantum. הסדרה כוללת 6 דגמי אוזניות ודגם של רמקולים למחשב, כאשר הדגש הוא על יצירת צליל היקפי למשחקים.

Image result for JBL Quantum

דגם הדגל בסדרה, Quantum One, עושה זאת בעזרת חיישני מעקב ראש וטכנולוגיה בשם QuantumSphere, בעוד דגמי 300, 400, 600 ו-800 משיגים את אפקט הצליל ההיקפי בעזרת תוכנת מחשב בשם QuantumEngine והרמקולים משיגים אותו באמצעות תמיכה ב-Dolby Digital.

הדגם הבסיסי ביותר, Quantum 100, מתחבר בכבל 3.5 מ"מ סטנדרטי ומחירו 40 דולר; דגם Quantum 200 מתחבר בשני כבלי 3.5 מ"מ – אחד לאוזניות ואחד למיקרופון – ומחירו 60 דולר; דגם Quantum 300 מוסיף ממיר USB ומחירו 80 דולר; דגם Quantum 400 מתחבר ישירות ב-USB ומחירו 100 דולר; דגם Quantum 600 מתחבר בכבל 3.5 מ"מ או בחיבור אלחוטי 2.4 גיגה-הרץ ומחירו 150 דולר; דגם Quantum 800 מוסיף גם קישוריות בלוטות' 5.0 וביטול רעשים אקטיבי ומחירו 200 דולר; ודגם One מתחבר ב-USB או חיבור אלחוטי וכולל ביטול רעשים אקטיבי ומחירו 300 דולר. כל הדגמים מצוידים בכריות שאינן מאבדות את צורתן עם הזמן ובציפוי עור.

באג, יבואנית מוצרי JBL בישראל, כבר הודיעה כי תתחיל לשווק את סדרת Quantum מייד לאחר השקתם באירופה בחודשים הקרובים.

JBL למקצוענים

סדרת אוזניות נוספת שהשיקה JBL היא Club, המיועדת למקצוענים ומשלבת טכנולוגיה חדשה של הרמן בשם Personi-Fi. בטכנולוגיה הזו, המשתמש יוצר לעצמו פרופיל בימת צליל מותאם אישית באמצעות אפליקציה בטלפון, אך ההגדרות מאוחסנות על האוזניות עצמן, כך שהן חלות על כל מקור אודיו אליהן יחוברו האוזניות.

אוזניות הדגל בסדרה זו, JBL Club One, כוללות דרייברים מגרפן, ביטול רעשים אקטיבי בתדירות של 50,000 פעם בשנייה והפעלת ביטול הרעשים על ידי נגיעה באוזניות – גם בעת שימוש בחיבור החוטי. חיי הסוללה שלהן מגיעים ל-23 שעות עם ביטול רעשים מופעל ו-45 בלעדיו, הן מגיעות עם ציפוי עור לקשת הראש ומתאם לחיבור במטוסים, ומחירן 350 דולר.

Image result for JBL Club One

בנוסף, כוללת הסדרה את JBL Club 950NC, המציעות ביטול רעשים אקטיבי וקופסה קשיחה, חיי סוללה של 25 שעות עם ביטול רעשים ו-55 בלעדיו ומחיר של 250 דולר; ו-JBL Club 700BT, אוזניות On-Ear שאינן כוללות ביטול רעשים אקטיבי ומגיעות עם פאוץ' רך וחיי סוללה של 50 שעות ומחירן 150 דולר.

כל האוזניות בסדרת Club כוללות תמיכה בעוזרות קוליות, מיקרופון לשיחות, כבל אודיו 3.5 מ"מ לחיבור חוטי וצירים ממתכת.

חוץ מאוזניות הציגה הרמן גם רמקולים חדשים, שהמעניין ביותר בהם הוא JBL Bar 9.1 – סאונדבר תומך Dolby Atmos לצליל היקפי, שבשני קצותיו רמקולים הניתנים לניתוק מהיחידה הראשית לשם מיקומם מאחורי המאזינים ליצירת מערכת קול של 9.1 ערוצים. כל אחד מהרמקולים הללו מצויד בסוללה המספיקה לעד 10 שעות פעולה, ובחיבור סאונד-בר הן נטענות מחדש. הסא-וופר הנלווה הוא בקוטר 10 אינץ' והמערכת כולה פועלת בהספק 820 ואט. היא גם תומכת ב-ChromeCast ו-AirPlay 2, כמו גם ב-Dolby Vision להעברת וידאו ב-4K בחיבור מקורות וידאו ל-HDMI. הסאונד-בר יח להימכר באביב במחיר של 1,000 אירו/דולר.

גם מערכת הרמקולים המעניינת הוותיקה ביותר בשוק, SoundSticks הנראית כמו מדוזה וצמד שמנטפים, זוכה לדור רביעי במלאת 20 שנה להצגתה לראשונה. מערכת SoundStick 4 מצוידת בעיצוב המוכר, כאשר הסאב-וופר פועל בהספק של 100 ואט וכל אחת מיחידות הלוויין מצוידת ב-4 דרייברים. המערכת תגיע לשוק באביב במחיר של 300 דולר.

בנוסף הציגה החברה את Aura Studio 3 – שדרוג לרמקול ה-360 מעלות המבוסס על עיצוב המדוזה של הסאב-וופר במערכת ה-SoundSticks. גם הוא פועל בהספק של 100 ואט, אלא שהוא כולל דרייברים המכוונים לכל הכיוונים כדי למלא את החדר בצליל. הוא גם מצויד בתאורה פנימית, כי כנראה שהעיצוב שלו לא מספיק בולט לעין. מחירו 400 דולר והוא יימכר בארה"ב ברשת Sprint ובאירופה ברשת Brightstar.

סדרת הרמקולים הביתיים החכמים Harman Citation, שהוצגה לפני שנה ומיועדת להתחרות ב-Sonos עם אפשרויות כמו תקשורת אלחוטית לחיבור של כמה רמקולים יחד, זכתה לכמה תוספות חדשות: Citation Multibeam 700 הוא סאונד-בר קומפקטי עם מסך LCD צבעוני ו-7 דרייברים במחיר 700 דולר; Citation Sub S הוא הסאונד-בר התואם, שנמכר בנפרד תמורת 400 דולר; Citation Oasis הוא רמקול נייד עם שעון מעורר ומשטח טעינה אלחוטי שמחירו 200 דולר; ו-Citation 200 הוא רמקול נייד עם עמידות להשפרצות בתקן IPX4 וחיי סוללה של 8 שעות במחיר של 300 דולר.

Image result for Harman Citation

אחרון חביב הוא JBL Boombox 2, הדור השני לרמקול האלחוטי הענק, שמצויד בסוללה המספיקה לטענת החברה ל-24 שעות, ויגיע באביב במחיר של 500 אירו.