החברה הקוריאנית הארד-קרנל (Hardkernel) תשיק בחודש הבא את ODROID-GO Advance – קונסולת משחקים ניידת המסוגלת להריץ את רוב משחקי הקונסולות הקלסיים.

ODROID-GO Advance היא למעשה מעין מיני מחשב המריץ לינוקס עם ממשק מותאם להרצת הדמיות של קונסולות ישנות. מדובר בשדרוג ל-ODROID-GO שהושקה לפני כשנה וחצי. בניגוד לקודמתה, היא אינה מבוססת על לוח Raspberry Pi, אלא על שבב Rockchip 3326 מרובע-ליבות במהירות 1.3 גיגה-הרץ עם מאיץ גרפי Mali-G31, הנפוץ למדי בממירי טלוויזיה. מערכת ההפעלה היא Ubuntu 18.4 שמעליה הממשק EmulationStation המיועד לספק תצוגה אחידה של משחקים מהדמיות של קונסולות ישנות.

לפי החברה, הקונסולה החדשה תומכת בהדמיה של Game Boy, Game Boy Color ו-NES מבית נינטנדו (Nintendo), כמו גם Game Gear, Mega Drive ו-Master System מבית סגה (Sega). החברה מציינת כי זו אינה הרשימה המלאה – ולפי דיווחים ברשת ניתן יהיה גם לשחק משחקים של PlayStation המקורית ו-PSP.

בנוסף למעבד, מפרט המכשיר כולל זיכרון עבודה מסוג DDR3 בנפח 1 גיגה-בייט, מסך LCD מסוג TFT בגודל 3.5 אינץ' וברזולוציה של 320×480 פיקסלים, חיבור USB-A 2.0, רמקול בודד בהספק חצי ואט, שקע אוזניות סטנדרטי 3.5 מ"מ וסוללת 3,000 מילי-אמפר/שעה. האחסון הפנימי מוגבל ל-16 מגה-בייט לצורך פעולה שוטפת בלבד, והמכשיר דורש רכישה של כרטיס microSD בנפח של 8 גיגה-בייט ומעלה לצורך אחסון מערכת ההפעלה והמשחקים.

מחיר הקונסולה 55 דולרים באתר החברה – אבל לא בטוח שהיא מיועדת לכל אחד: מכיוון שמוצרי הארד-קרנל נועדו לעודד אנשים להתעסק בצד הטכני של מחשבים, היא מגיעה בחלקים ודורשת הרכבה עצמית. אמנם, החברה מספקת הוראות וכלים, אך עדיין מדובר בעבודה של כמה שעות בטרם ניתן להשתמש במכשיר.

קרא עוד:  נינטנדו תאפשר להעביר ולהחליף פוקימונים, אבל זה לא יהיה פשוט

המכשיר יושק בסוף החודש הבא, ולפי אתר החברה, כל המלאי הראשוני שלו כבר נמכר. בינתיים, מי שרוצה יכול להזמין את הדור הקודם במחיר של 32 דולרים באתר החברה, או 58 דולרים מאמזון (כולל משלוח לישראל חינם).