זה היה לפני 5 שנים שגוגל חשפה את מכשיר האנדרואיד הראשון שלה, והוא היה מיוחד במינו. HTC G1 Dream אשר הושק בלעדית ברשת T-Mobile האמריקאית והביא איתו תקוות גדולות למערכת ההפעלה החדש והצעירה מאוד שאף אחד לא הכיר. מעטים ממכם וודאי זוכרים, אבל אנחנו היינו בין אתרי הטכנולוגיה הבודדים שהיו וכתבו על זה ושנה לפני כן על ההכרזה של גוגל לפיתוח מערכת ההפעלה לניידים.

ה-HTC G1 היה בזמנו מכשיר שאפשר בהחלט להתפאר ממנו. עם מסך 3.2 אינצ’, מעבד בעל ליבה בודדת 528Mhz וזיכרון של 192MB ל-RAM, הוא הספיק להריץ לא רע את מערכת האנדרואיד בגרסה הראשונה שלה (1.0) שלאחר מכן שודרגה לגרסה 1.6 Donut. הסוללה הספיקה ל-6 שעות שיחה בלבד, המסך ברזולוציה נוראית (320×480) והמצלמה רק 3.2 מגה פיקסל – אבל אף אחד לא התלונן.

כיאה לאותה תקופה בה בלקברי שלטה בתחום המכשירים היוקרתיים, המכשיר צויד במקלדת מלאה שהסתתרה מאחורי המסך הנשלף החוצה בסלייד אלגנטי וגם היה לו חריץ הרחבה עד 16GB כי בטח ה-256MB לא הספיק לאיש.

אנדרואיד בכל מקום
היום, חמש שנים לאחר מכן אנדרואיד נמצאת בכל מקום. החל מהמכשירים הסלולריים, הטאבלטים, מחשבי PC, עמדות בקרה וכמעט כל דבר. עם היותה מערכת בקוד פתוח, היא רק השתדרגה עם הזמן וצמחה לפלטפורמה מחשובית חזקה ועוצמתית והביאה שינוי משמעותי בתחום הסלולר ובכלל.

דס סמית’, מי שהיה אחד ממפתחי המערכת בתחילתה מספר על ההשקה של המכשיר באותה תקופה בזמן פיתוח המערכת וכיצד לארי פייג’ וסרגי ברין היו נתונים בלחץ גדול שהכל יעבוד כשורה. הוא הוסיף וציין כי הוא הרגיש שהם “הולכים לשנות את העולם” עם המערכת החדשה, ואי אפשר לומר שהוא טעה.

תמונות:  Carlos Hernandez

כך זה נראה: ממשק האנדרואיד הראשון