סמסונג הציגה בברצלונה את החזון שלה למשחקים ניידים, בעוד ההצלחה של מיקרו-קונסולות מבססות אנדרואיד מוטל בספק, סמסמונג לא מתכוונת להשיק חומרה ייעודית אלא להשתמש בחומרת הטלפון החכם, בקר שליטה ויישום ייעודי.

S-Console, חוויה של קונסולה על-גבי הסמארטפון
בביתן של סמסונג הוצג בקר ה-Samsung Gamepad שכבר הושק באירופה ובמזרח, הפעם בחרה סמסונג להעצים את החוויה של הבקר במכשירי הגלקסי באמצעות יישום ייעודי בשם S-Console.

בעת חיבור מכשיר הטלפון אל הטלוויזיה היישום מעניק חווית שימוש של קונסולה ייעודית באמצעות הצגת רשימת המשחקים בצורה גדולה וברורה ומאפשר לנווט בניהם באמצעות כפתורי השליטה של הבקר. בנוסף היישום מציג רשימה של משחקים אשר מותאמים לשימוש באמצעות בקר בלוטות' ומאפשר להוריד אותם מהחנות היישומים הייעודית של סמסונג. יישום ה- S-Console זמין בלעדית עבור מכשירי החברה וניתן להורדה בחינם רק מחנות ה-Samsung Apps.

נציג החברה ציין כי בעלי מכשיר טלוויזיות חכמות מהשנתיים האחרונות של החברה יוכלו להזרים מהמכשיר את אות הווידאו באופן אלחוטי גם ללא כבלים.

בקר שליטה למכשירי אנדרואיד

הבקר כולל זוג כפתורי כתף, ארבעה כפתורי שליטה, ארבעה כפתורי כיוון וזוג ג'ויסטיקים אנלוגיים, הבקר מתחבר אל מגוון מכשירי אנדרואיד באמצעות בלוטות' ומסוגל לפעול במרחק של 2-3 מטר מהמכשיר. הבקר כולל במרכזו את כפתור ה-Play אשר מפעיל את יישום ה-S-Console. בחלקו העליון של הבקר נמצא תפס שיכול לאחוז במכשירי טלפון בגודל של עד 6.3-אינצ'.

קרא עוד:  סמסונג עצרה את עדכון ה-Galaxy S10 לאנדרואיד 10 בישראל

הבקר מרגיש קצת פלסטיקי וחלול, זאת בהשוואה לבקרי השליטה של קונסולות ייעודיות כמו ה'פלייסטיישן 3' (PlayStation 3) או ה'אקסבוקס 360' (Xbox 360) אך ייתכן כי הדבר מכוון מכיוון שהבקר יכול לאחוז במכשיר הטלפון ואז הוא היה מרגיש כבד מדי. זוג הג'ויסטיקים האנלוגיים שטוחים בדומה ל-Circle Pad שנמצא בשימוש קונסולת ה-Nintendo 3DS. כששיחקנו זמן התגובתיות היה מעולה ולא הורגשה השהייה בין הלחיצה על הכפתורים לזמן התגובה על המסך.


-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.