מייט 20 פרו

עם רענון של העיצוב, מפרט משודרג וכמה טריקים חדשים בשרוול, וואווי (Huawei), מיהרנו בסיום אירוע הכרזה של צמד ה-Huawei Mate 20 ו-Mate 20 Pro לאזור הבדיקה כדי לבחון אותם מקרוב, ולנסות להחליט האם מה שקובע הוא גודל המגרעת או דווקא המפרט הטכני. שאלה של השקפה?

עיצוב צעיר ורענן

צמד המכשירים מציע בעידן הנוכחי של Mate מראה צעיר יותר עם גב מלבני עשוי זכוכית שצדדיו ניחנים בשוליים עגלגלים ומודגשים יותר. לטעמנו מדובר במראה מודרני ועדכני שכל כל מקובל בטלפונים בימינו.

את גוף הזכוכית עוטפת מסגרת מתכתית שבצידה הימני כפתורי עוצמת השמע וכפתור ההפעלה שקיבל הדגשה קלה עם צבע בולט. בחלק התחתון של המסגרת נמצאת מגירת הסים וכרטיס הזיכרון וכן מחבר ה-USB Type C אשר יכול לשמש גם כרמקול.

בגב המכשיר מערך הצילום המשולש, עליו נפרט בהמשך, שמוגש הפעם בסידור בצורת ריבוע המקנה למכשיר מראה סימטרי יותר. ב-Mate 20, מתחת למערך הצילום, ממוקם קורא טביעות האצבע שבולט בהעדרו ב-Mate 20 Pro שבמקרה שלו קורא טביעות אצבע נמצא מתחת למסך ה-AMOLED. מההתרשמות שלנו, החיישן מתחת למסך איטי רק במעט מחיישן טביעות האצבע הפיזי.

הצצה ראשונה בוידאו

הקשר בין המגרעת לדובי פנדה

המסך נמתח כעת עד לקצוות כשבחלקו התחתון שול קטן ובחלקו העליון המגרעת. ב-Mate 20 מדובר במסך שטוח בגודל 6.3 אינץ׳ ובעל מגרעת קטנה בתצורת טיפה. המגרעת מכילה את המצלמה הקדמית ואת חריר האפרכסת – ומיקומה וגודלה כמעט שאינם מורגשים.

לעומת זאת ל-Mate 20 Pro מסך בעל שוליים מעוקלים הגולש לצדדים בגודל 6.5 אינץ׳, כאשר בחלקו העליון ניתן להבחין במגרעת רחבה הרבה יותר. ויש לכך סיבה טובה: היא כוללת לא רק את המצלמה הקדמית, אלא גם חיישן ומקרן אינפרא-אדום המקנים למכשיר יכולות של מיפוי פנים.

אי אפשר להיתמם: מדובר במערך כמעט זהה לזה הקיים ב-iPhone מאז iPhone X. השימושים אכן זהים: הוא מאפשר למפות את הפנים לטובת זיהוי ביומטרי וביטול נעילה של המכשיר, וכן להשתמש במיפוי הפנים כדי להנפיש סמלילי אימוג'י.

קרא עוד:  היצרניות הסיניות משתפות פעולה כדי להתחרות ב-Play Store

למרות שהאימוג'ים המונפשים מצליחים לקלוט מחוות כמו ניפוח לחיים ואת כיוון האישונים, הם לא הצליחו לקלוט את תנועת הפה או תזוזות הראש שלנו. ייתכן כי מדובר בתאורה הלוקה בחסר שהייתה בעמדות ההדגמה, גוון העור או שילוב של השניים, זאת משום שהדיילת שהדגימה את היכולת, הצליחה לעומתנו לייצר אימוג'י מלא הבעה.

ל-Mate 20 Pro עוד טריק חביב בשרוול. הוא מאפשר להשתמש ביכולת המיפוי לא רק בשימוש פרצופי, אלא גם כדי לסרוק עצמים פיזיים ולהפוך אותם לדמויות וירטואליות. כך זכינו בהדגמה המציגה כיצד הופכים בובת פנדה פיזית ודוממת לדמות תלת מימדית מונפשת. זה התחיל בתהליך הסריקה, שהיה איטי במעט ודרש לצלם את הבובה במספר זווית ולסובב אותה אט אט, וזה הסתיים בעיבוד התמונה אשר נמשך קצת יותר משתי דקות. בסיומו התקבל מודל של בובת פנדה מונפשת.

את בובת הפנדה הוירטואלית, או כמובן כל גוף אחד שיצולם בדרך זו, ניתן לשלב בעולם האמיתי באמצעות יכולות המציאות המעושרת של המצלמה. ניתן להזיז אותה במרחב ואף לגרום לה לבצע מחוות שונות כמו נפנוף לשלום או תרגיל קונג-פו, וגם כמובן להצטלם עימה בין אם בתמונות או בוידאו. מדובר ביכולת מקסימה ומשעשעת למדי.

מערך צילום ורסטילי

הפעם גם Mate 20 וגם Mate 20 Pro מצוידים במערך צילום משולש שפותח, כהרגלה של וואוי בסדרו העל שלה, יחד לייקה (Leica). כאשר המערך כולל מצלמה ראשית רגילה באבחנה גבוהה, מצלמה רחבה במיוחד ומצלמת טלפוטו. מערך זה הפך את הצמד למכשירים בעלי יכולת צילום ורסטיליות ביותר. כך, בין השאר, ניתן לצלם תמונות רחבות במיוחד בתקריב של x0.6 או תמונות בזום אופטי של עד 3X.

קרא עוד:  כל הטלפונים נראים אותו הדבר? תראו איך הם נראו בעבר

התרשמנו במיוחד מהעדשה הרחבה המסוגלת ללכוד שדה ראייה רחב יותר. באזור ההתרשמות מצאנו כי האפשרות הזאת שימושית במיוחד שכן היא מאפשרת להכניס לתמונה פרטים נוספים וזאת מבלי להתרחק בצורה פיזית ממושא הצילום. מה שכן ניכר כי התמונות שנלכדו במצב זה סובלות מתופעת 'עין הדג' שגורמת לצידי התמונה להיראות מעוותים במעט.

נכון, עדשות רחבות שכאלה כבר ראינו במכשירים מתחרים ודי להזכיר את אלו של LG המציידת את מכשיריה בעדשה דומה מאז השקת G5. אך בוואווי החליטו לעשות יותר עם העדשה הזו יותר ולראשונה בטלפונים היא מאפשרת לבצע צילומי מקרו ממרחק מינימלי של 2.5 ס״מ.

היכולת הזו מאפשרת להפיק צילומים ייחודים אותה מכנים בחברה כ-'סופר מקרו', כשבאירוע זכינו לראות צילום מקרוב של מנגנון פנימי של שעון מחוגים קטן. חרף המרחק הקטן גלגלי השיניים ועיטורי הגוף הפנימיים נראו על המסך בבירור וללא טשטוש. מדובר ביכולת מרשימה שעד כה הייתה מושגת רק באמצעות חיבור עדשות חיצוניות אל מצלמת הטלפון.

בנוסף, המצב 'סופר מקרו' לא מוגבל רק לצילומי תמונות. ניתן להשתמש זו גם בעת צילום וידאו ואפילו להחיל עליו את יכולות שונות כמו הילוך איטי. כל אלה מאפשרים יצירת סרטונים מרשימים וייחודיים.

אך למרות ההדגמה המרשימה, חשוב לציין כי באירוע העמדה זכתה להיות מוארת היטב – כשמוקד התאורה כוון בזווית אל גוף השעון וזאת כדי למנוע יצירת צל על השעון בעת צילומו. אנו נאלץ לבדוק את היכולת הזו לעומק בסקירה המלאה כדי לבחון האם ניתן להציג צילומים מרשימים שכאלה גם בתנאים יומיומיים.

Mate 20 ואחיו Mate 20 Pro יושקו בעולם בהמשך החודש כשהם צפויים להגיע לישראל כבר בחודש הבא. ההזמנות המוקדמות בארץ כבר החלו ואת הפירוט תוכלו למצוא כאן.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.