גוגל (Google) אישרה הערב אפליקציה של ארגון האיסלם הקיצוני, תנועת החמאס, הכוללת בין היתר תמונות וחדשות על הארגון וכן מידע על פעיליו ופעולותיו.

"האפליקציה תאפשר למשתמשים ללמוד על פעולות הארגון, תעשיר בידע אודות ההיסטוריה של החמאס ותעדכן את משתמשיה אודות  'הקדושים' שיושבים בבתי הכלא של הכובש הציוני" – כך נכתב בתיאור האפליקציה. באתר הרשמי של ארגון הטרור ציינו כי הצליחו להעלות את היישום המדובר למשתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד ואף העלו קדימון אודות האפליקציה. בין היתר באתר עצמו נכתב כי: "תנועת ההתנגדות האיסלאמית "חמאס", משיקה אפליקציה חדשה שנועדה לקיים קשר רציף עם הבוחר".

על האפליקציה החדשה ששוחררה כאמור לחנות היישומים של גוגל בלבד, הודיע ארגון הטרור בחשבון הטוויטר הרשמי שלו. בעבר, ניסה הארגון להעלות את האפליקציה גם לחנות ה-AppStore אולם נתקל בסירובה של אפל בשל שהיא מסיתה ומעודדת אלימות – וכן כי היא מפרה את תנאי השימוש בחנות שלא להזדהות עם גוף פוליטי כזה או אחר.

נכון לעת כתיבת שורות אלו טרם הוסרה האפליקציה מחנות היישומים של גוגל.

עדכון: האפליקציה הוסרה מהחנות

http://www.youtube.com/watch?v=ox9O1Mlkm1c

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.