במיקרוסופט (Microsoft) חוגגים שבוע להשקת Halo 5: Guardians, כותר היריות מגוף-ראשון לקונסולת ה'אקסבוקס וואן' (Xbox One) עם הכנסות של 400 מליון דולר בשבוע הראשון להשקת המשחק.

כותרי היילו מאז ומעולם הציגו נתוני מכירות חזקים, אך בבלוג האקסבוקס הרשמי מגדילים לעשות ומציינים כי מדובר בהשקה הגדולה ביותר בהיסטוריה של הסדרה ומעבר להכנסות מציגים נתונים מרשימים: בשבוע הראשון היילו 5 היה הכותר בו שיחקו מירב משתמשי האקסבוקס וואן ו-7 מיליון מערכות אונליין ששוחקו, עם מעל ל-21 שעות משחק, מה שהופך אותו למשחק הרשת הפופלרי ביותר באותו שבוע.

כאמור, ההכנסות מהכותר עמדו על 400 מליון דולר, אך במיקרוסופט לא מציינים כמה עותקים נמכרו ומה החלק מההכנסות שנובע ממכירת קונסולת עם מארזי היילו שמחירם נע בין 399-499 דולר ומכירות של אביזרים נלווים כמו בקר האקסבוקס במהדורה מוגבלת. כמו-כן מדובר בשיא מרשים לצורך השוואה ההכנסות מהכותר GTA V בשלושת הימים הראשונים ליציאתו לשוק היו בגובה מליארד דולר, אם כי חשוב לציין כי מדובר בכותר שהשוק עבור  קונסולת האקסבוקס והפלייסטיישן גם יחד ואילו היילו הוא כותר בלעדי לקונסולת האקסבוקס.

מעניין יהיה לראות את נתוני המכירות של חודש נובמבר ולראות האם מאסטר צ'יף יצליח לסייע בהגדלת כמות קונסולת האקסבוקס וואן שנמכרו ללקוחות. עוד על המשחק בביקורת המלאה.