בזמן שמיקרוסופט (Microsoft) וסוני (Sony) רבים על שוק הקונסולות, בחברה מרדמונד מצאו זמן להשקיע גם בדברים נוספים ולהוציא משחק חדש לסדרת המשחקים של הלו, Halo 5: Forge.

לשם שינוי, המשחק זמין בחינם גם לשחקני ה-PC ולא רק עבור משתמשי הקונסולה של החברה. מה הקאטץ' אתם שואלים? אתם מחויבים להריץ חלונות 10 (Windows 10) על המחשב, זאת מעבר לדרישות החומרה המינימליות.

Halo 5: Forge אינו משחק Halo סטנדרטי שבו קורטנה ומאסטר צ'יף הם הדמויות הראשיות, אלא ניתנת לנו ההזדמנות ליצור מפות חדשות שיעבדו בתיאום עם שחקני ה-Xbox One שיכולו לשחק בהן גם כן. בעצם, אין במשחק הנוכחי עלילה או סיפור מסויים אלא רק את האפשרות ליצור דברים שונים לחלוטין שאולי היינו רוצים שהיוצרים של Halo היו מכניסים למשחקים שלהם.

המשחק תומך בעכבר ובמקלדת במחשב ולא נידרש להשתמש בכפתורי הבקר בשביל פעולה פשוטה. מלבד זאת,  המשחק תומך ברזולוציית -4K והוא כולל את כל מצב ה-Arena ו-15 המפות השונות הקיימות לשימוש השחקן. נכון לעכשיו עוד לא ידוע אך ישנן תקוות כי בעדכון הבא יוסיפו היוצרים את האפשרות למשחק רב משתתפים ברשת דרך המחשב, עם עד 16 שחקנים במפות שאפשר לייצר לבד.

המשחק מוצע בחינם וניתן להשיג אותו בחנות של Microsoft במידה ואתם משתמשים ב-Windows 10.

וידאו: טריילר Halo 5: Forge