מצמץ כדי להחליף ערוץ

האייר (Haier) יצרנית האלקטרוניקה הגדולה בסין, אשר ידועה בארץ בזכות דגמי הטלוויזיה לשוק הבינוני והנמוך הציגה בתערוכת ה-IFA את מה שעשוי בעתיד להחליף את השלט רחוק המזדקן – שליטה באמצעות תנועות העיניים.

להחליף ערוץ בהינד עפעף

מצמץ כדי להחליף ערוץ

נראה כי כל פעם מנסות יצרניות הטלוויזיות השונות להמציא מחדש את השלט, LG הציגה לפני שנה את "שלט הקסם" אשר מציעה שליטה במכשיר הטלוויזיה בדומה לשלט של קונסולת הווי וסמסונג שהציגה טלוויזיות בעלי מצלמת לכדת תנועה דמויית קינקט אשר מסוגלת לזהות מחוות ידיים. האייר מצידה מאמצת את המושג "ללא ידיים" ומציגה ממשק שליטה המבוסס על תנועות העיניים.

בתערוכת IFA הוצג קונספט השליטה באמצעות העיניים אותו האייר ממתגת בתור "Vision Control", אשר כולל מצלמת שליטה ייעודית העוקבת אחרי תנועות העיניים (לאחר כיול התחלתי) כך שכדי לשלוט בעוצמת השמע. לדוגמה, יש רק להביט על הפינה התחתונה של הטלוויזיה ולסגור את העין, פעולה זו תפתח את תפריט השמע ותאפשר להגביר ולהנמיך לפי רצון המשתמש וזאת ללא מגע יד. באופן תאורטי ניתן לשלוט בטלוויזיה ללא שלט כלל והכל תלוי בהתאמה של הממשק להליך השליטה הייחודי.

במכשיר האבטיפוס של האייר היה שימוש במצלמה עוקבת אחר תנועות העיניים ומחוברת למחשב חיצוני ואז לטלוויזיה. המטרה היא שבעתיד יחידת העיבוד והמצלמה תמוקם בתוך המסגרת של הטלוויזיה ולא יהיה צורך בבקר נפרד אותו יש להציב לפני הטלוויזיה. בעיה נוספת היא שלפני השימוש בקר השליטה דורש כיול לכל משתמש לכוד. אבל כל דבר בעתו, ובהמשך הטכנולוגיה עוד תשתפר.

קרא עוד:  וואן פלוס תשיק בקרוב את OnePlus TV

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.