כשאפל הציגה לעולם את חנות האפליקציות שלה למכשירי ה-iOS איי שם ביולי 2008, אף אחד לא דמיין שתוך מספר שנים תהפוך לחנות הווירטואלית (למוצרים ווירטואליים) לבין הגדולות, החזקות, והרווחיות ביותר בעולם. אפל כבר העבירה מליוני דולרים למפתחים שמכרו את פירות פיתוחם בחנות של אפל, ועם זאת, מדיניות פרסום האפליקציות של אפל נוקשה מאוד והיא בודקת כל אפליקציה ועדכון לפני שאלו מתפרסמים לקהל הרחב. בדיוק מהסיבה הזו נפתחה חנות ה-Cydia המפורסמת במכשירי ה-iOS שם תוכלו למצוא בין היתר אפליקציות שונות שאפל לא אישרה לפרסום בחנות שלה וכן טוויקים שונים המאפשרים שליטה גבוהה יותר בהתאמה אישית של ממשק המכשיר.

לפני מספר חודשים הציגה אפל את חנות האפליקציות למחשבים אישיים מתוצרתה, ה-Mac AppStore וכעת פורסם ש.. איך לא, חווית ה-Cydia עתידה להגיע גם למחשבי המק. לחנות המתחרה קוראים "Hack Store" והיא נמצאת כרגע בשלבי פיתוח מתקדם, ומטרתה העיקרית (לפי מפתח החנות) היא לעשות את כל רעיון גילוי האפליקציות והמודים השונים קל יותר ואינטואיטיבי יותר גם למשתמשי ה-Mac OS X: "בחנות תוכלו למצוא ולגלות אפליקציות ומודים שלא חשבתם שתצטרכו (או תרצו), וכן מפתחים יוכלו לפרסם את האפליקציות שיצרו גם אם אפל לא אישרו אותם" כך אמר אנדריי פדוטוב, מפתח החנות. "אני רוצה שהחנות תהיה כמו Cydia, פתוחה לכולם. ה-HackStore נבנתה בשביל החופשיות, האפליקציות והפשטות."

קרא עוד:  משתמשים באפליקציית FaceApp? התמונות שלכם לא פרטיות

במחשבי Mac אין צורך כמובן ל-Jailbrack, אך האפשרויות המוגבלות של המשתמש בחנות האפליקציות מונעות מהמפתחים להציע יישומים נוספים, וכך המשתמש נותר מוגבל לפי הגבלותיה של אפל. הגישה ל-HackStore תתאפשר דרך אתר האינטרנט ותספק אלטרנטיבה נוספת ליישומים הקיימים ומה שבטוח, זה יכול להפוך ללהיט בקרב משתמשי ה-Mac. (מקור)