בסוף השבוע האחרון הצליחו האקרים לפרוץ למערכות המידע של ערוץ הטלוויזיה האמריקני HBO. במהלך הפריצה העתיקו ההאקרים כ-1.5 טרה-בייט של מידע מתוך מערכות החברה, כולל פרקים מלאים שטרם שודרו של סדרות טלוויזיה פופולריות, תסריטים ופרטי עלילה עתידיים.

ההיקיף המלא של הפריצה עדיין לא ברור, שכן ההאקרים בחרו שלא להדליף את כל המידע שאותו השיגו בבת-אחת. עד כה הופצו ברשת פרקים חדשים של הסדרות בולרז (Ballers) וחדר 104 (Room 104) שטרם שודרו בטלוויזיה, כמו גם חלקים מתסריט הפרק הבא של הסדרה "משחקי הכס" (Game of Thrones). ייתכן בהחלט שפרקים מלאים נוספים של הסדרות הללו יעשו את דרכם לרשת בימים הקרובים.

מכתב שנשלח מטעם הנהלת הערוץ לעובדים מאשר את הפרטים: ״כפי שרבים מכם כבר בוודאי יודעים, אירוע סייבר שהתרחש לאחרונה בחברה הוביל לגניבה של מידע, כולל פרקים של תכניות״ כתב מנכ״ל HBO ריצ׳ארד פלפר. ״כל חדירה שכזו היא כמובן פוגענית ומטרידה עבור כולנו. אני יכול להבטיח לכם שההנהלה הבכירה של החברה וצוות הטכנולוגיה המעולה שלנו עובד מסביב לשעון ביחד עם מומחים חיצוניים על מנת להבטיח את האינטרסים המשותפים שלנו״.

ובכל זאת, לא מדובר בפעם הראשונה שבה פרטים על סדרות עתידיות של רשת HBO ואף פרקים מלאים מודלפים לרשת שבועות טרם הקרנתם המתוכננת. ארבעת הפרקים הראשונים בעונתה החמישית של הסדרה משחקי הכס הודלפו בשלמותם טרם מועד שידורם, וכך גם פרטי עלילה משמעותיים מהפרק שנעל את העונה שפורסמו מראש והרסו למעריצים את ההפתעה.