מתקפת הסייבר החמורה שנחשפה לאחרונה על ידי גוגל (Google) שימשה את התוקפים לא רק לצורך איסוף מידע אישי אודות משתמשי אייפון, אלא גם משתמשי אנדרואיד ומחשבים אישיים מבוססי Windows – כך לפי דיווח המופיע בפורבס (Forbes). לפי המקורות של פורבס, אותם האתרים ששימשו לצורך תקיפת אייפונים, היו אפקטייבים גם לצורך פריצה למכשירי אנדרואיד ומחשבים, שהיו למעשה המטרה הראשית של ההתקפה.

זאת ועוד, נראה שמאפיינים מסוימים באופן שבו אותם אתרים זיהו משתמשים ותקפו אותם משייכים את מתקפת הסייבר כולה למאמץ של הממשל הסיני לאסוף מידע אודות בני מיעוט האויגור, מוסלמים המתגוררים בסין ונמצאים תחת פיקוח מחמיר (ויש אף שיקבעו – רדיפה) של הממשלה. המאמץ הנדרש לצורך ביצוע המתקפה בהחלט מרמז על יכולת של ארגוני ביטחון גדולים ומדינות, ולא של תוקפים בודדים.

עוד בדיווח, מציינים המקורות של פורבס כי מתקפת הסייבר עברה שינויים ועדכונים דחופים, כדי שתוכל לפעול במכשירים רבים יותר ובכדי שיהיה קשה יותר לאתר ולהתגונן מפניה. ייתכן שאחת הגרסאות הללו אכן פעלה רק נגד מכשירי אייפון, בעוד שאחרות שימשו למתקפה נגד משתמשים בפלטפורמות אחרות.

גוגל, שכאמור חשפה את המתקפה באופן פומבי, לא התייחסה כלל בדיווח שלה לפלטפורמות מטרה שאינן מערכת ההפעלה iOS מבית אפל (Apple). גם מיקרוסופט (Microsoft), בתגובתה לדיווח של פורבס, טוענת כי לא ידוע לה האם וכיצד כוונה המתקפה גם נגד משתמשי מערכת ההפעלה Windows.