הערב ישודר בארה"ב הפרק האחרון לעונה השביעית של "משחקי הכס", וההיסטריה ברשת בעיצומה. שלא במקרה, האקרים החליטו לנסות ולפתות צופים בהצעות לצפות בפרק לפני השידור – ולהפיץ דרך כך נוזקות ורוגלות שיסתננו למחשב של מי שמנסה להפעיל את הקבצים.

חברת האבטחה Proofpoint מדווחת על הודעות מיילים שנשלחות למשתמשים עם הכותרת – "רוצים לראות את 'משחקי הכס' לפני כולם?", ובפנים מכילים כמה פרטים וספוילרים על הפרקים העתידיים, ובקשה לשלם תשלום כספי. כדי להוכיח שמדובר בפרקים "אמיתיים", מתבקשים המשתמשים לפתוח קובץ וורד שמצורף להודעה – ושם מוחבאת הנוזקה.

ברגע שהמשתמש מוריד את הקובץ למחשב שלו, וירוס טרויאני (.RATׂׂ) מותקן אוטומטית על המחשב ומסתנן לתוך מערכת ההפעלה. חברת האבטחה טוענת כי אין ככל הנראה קשר בין ההאקרים הללו לבין ההאקרים שפרצו לשרתי HBO, וכי יותר הגיוני שהמתקפה הנוכחית קשורה לקבוצות שפעלו בעבר מטעם ממשלת סין. לפי החברה, אין ברשות ההאקרים שום פרקים או מידע על הסדרה, והם פשוט מנצלים את הסקרנות התמימה של גולשים כדי לרכוב על הגל ולהפיץ את הנוזקה שלהם לכמה שיותר משתמשים. כך או כך, כל הבלאגן הזה צפוי להסתיים מחר.