קבוצה של האקרים אנונימיים מאיימים כי בתאריך ה-7 באפריל יפרצו למיליוני מכשירי iPhone ו-iPad ברחבי העולם ויוציאו אותם מכלל שימוש. אפל (Apple), בתגובה, לא ממש מתרגשת.

ההאקרים שמקורם מטורקיה, טוענים כי ברשותם גישה לכמיליארד חשבונות אייקלאוד (iCloud) ואלו יפרצו בתאריך ה-7 לאפריל – כל עוד שאפל לא תענה לדרישותיהם. הדרישה של ההאקרים, הלא ממש שגרתית יש לומר, מסתכמת ב-100,000 דולרים לרכישה בחנות האייטונס (iTunes) או כ-75,000 דולרים במטבע וירטואלי ביטקוין.

ההאקרים הגדילו לעשות ואף פרסמו סרטון ובו הם מדגימים כיצד הם פורצים לחשבון אייקלאוד אקראי ומשביתים אותו מרחוק. בנוסף, הם העלו התכתבות ביניהם לבין נציגים מצוות האבטחה של אפל, כשהאחרונים מבקשים מהם למסור להם מעט יותר פרטים על החשבונות שברשותם והאם יש להם אסמכתה ממשית לאיום.

אפל: אין לנו כל כוונה להיענות לדרישות

כתגובה לניסיון הסחיטה, מסרה אפל: "לא ידוע לנו על ניסיון לפרוץ לחשבונות אייקלאוד וכל המערכות תקינות והחשבונות מוגנים היטב." לדברי החברה, ייתכן כי פרטי החשבונות הושגו באמצעות תוכנת צד שלישי ולא ישירות דרך המערכות הקיימות: "אנחנו נמשיך להגן על חשבונות המשתמשים ונשתף פעולה עם גורמי אכיפת החוק על מנת שההאקרים יבואו על עונשם. אנו ממליצים למשתמשים להשתמש בסיסמה חזקה וכן להפעיל את מנגנון האימות הדו שלבי."

קרא עוד:  שעוני ה-eSim של אפל מגיעים לישראל: המחירים נחשפים

ייתכן איפוא כי כלל אינה קיימת סכנת פריצה לחשבונות וההאקרים מנסים לסחוט את החברה ולמשוך תשומת לב, זאת על-פי הדיווח של האתר Motherboard, אשר טוען כי הם מציגים נתונים סותרים וייתכן אף כי הסרטון וההתכתבות עצמה מזוייפים.