עונת החגים הנוצריים מתקרבת, ונראה שגם השנה הזו לא תעבור בשלום עבור הגיימרים שרוצים להעביר את הזמן באחת מרשתות המשחקים Xbox Live או PlayStation Network, שכן גם השנה קמה קבוצת האקרים שמאיימת לפגוע בתפקוד הרציף של שירותים אלו.

השנה מדובר בקבוצת האקרים בשם Phantom Squad שמאיימת להוריד את הרשתות של סוני ומיקרוסופט בטענה שהן לא מוגנות מספיק, וכדי להוכיח את כוונתם הם הספיקו להפיל לזמן קצר את רשת ה-Xbox Live ביום חמישי, אמנם זו חזרה מהר לאוויר.

"שואלים אותי הרבה מדוע אנחנו עושים את זה? למה אנחנו מפילים את Xbox Live ו-PSN?", נכתב בחשבון הטוויטר של הקבוצה שהוסר מאז, "מכיוון שההגנה לא קיימת". נראה שנושא ההגנה שאינה קיימת מקומם מאוד את קבוצת ההאקרים, שכן זו צייצה ציוץ נוסף מספר ימים מאוחר יותר, שם כתבה "PSN ו-Xbox Live…. חברות שיש להן מיליוני דולרים…. ולא טורחות לעבוד על אבטחת מידע".

בשנה שעברה הייתה זו קבוצת האקרים בשם Lizard Squad שהובילה מתקפות דומות, כאשר לאחריהן נעצרו שני בני אדם בבריטניה בחשד לקשר לנושא. אז, הבטיח קים דוטקום, הבעלים של שירות Mega (או Megaupload בעבר) 3,000 חשבונות פרימיום לכל החיים לחברי קבוצת ההאקרים Lizard Squad בתמורה להפסקת ההתקפות. השנה, קים דוטקום מתערב שוב, הפעם יש בדבריו צידוד בהאקרים: " זהירות סוני ומיקרוסופט. הייתה לכם שנה אחת לשדרג את הרשתות שלכם. אם Lizard Squad מפילים את Xbox Live ו-PSN בכריסמס הזה, אנחנו נכעס".

קרא עוד:  לא זמין: GTA IV הוסר מ-Steam, והאשמה במיקרוסופט

ההתקפות על Xbox Live נעשו בשיטה מוכרת המבצעת פניות רבות לשרת (DDoS). בשיטה זו "מציפים" את השרתים בחיבורים רבים, מה שגורם לעומס יתר על השרתים ובסופו של דבר גם לקריסתם. מאז מתקפת הפתע על Xbox Live ב-17 לחודש, פרסמו חברי קבוצת Phantom Squad כי הם הצליחו להפיל גם את רשת ה-PSN, אם כי סוני טענה שהשרתים עובדים כרגיל. נכון לכתיבת שורות אלו, גם שירות ה-Xbox Live וגם PlayStation Network, שניהם עובדים כראוי, אם כי מתקפות קטנות צפויות להגיע בטפטופים בימים הקרובים, כאשר המתקפות הגדולות באמת יקרו לקראת ערב חג המולד.

מה דעתכם בנושא? האם למיקרוסופט וסוני באמת מגיע עונש על שלא שפרו את האבטחה בשרתים שלהן?