מכשיר ה-Galaxy S III אמנם הושק כאן בארץ יחד עם העולם, אולם בפועל בארה”ב, קנדה ובעוד מקומות הוא נדחה במעט והסיבה לא הייתה ברורה. למרות שסמסונג דיווחה כי מדובר בעיכובים בשל באגים במכשיר, הערכות אחרות אומרות כי למעשה סמסונג הייתה עסוקה בלהוסיף עוד זיכרון RAM למכשיר הדגל שלה ובשל כך הוא התעכב. זאת בשדרוג המכשיר לזיכרון עם 2GB RAM בניגוד ל-1GB שנמכר כאן באזורינו. אז מדוע להוסיף ברגע האחרון זיכרון נוסף? בגלל אנדרואיד 4.1.

עדכון ה-Jelly Bean שהציגה גוגל לפני מספר ימים למערכת האנדרואיד מציג מספר יכולות נוספות, וסמסונג מעוניינת שהמערכת תרוץ חלק על המכשיר, דבר חשוב לסמסונג ולא פחות חשוב גם לגוגל. לפי הדיווח ב-TheVerge, מהנדסי החברה לא “היו בטוחים ב-100 אחוז” בדרישות החומרה של גרסת ה-Jelly Bean, ולכן הם הגדילו את הזיכרון של המכשיר ל-2GB. עוד מוסיפים בדיווח כי אין תוכנית מדוייקת של סמסונג לשדרוג מכשירי ה-Galaxy S III לגרסה החדשה, אך בסמסונג רצו להיות בטוחים שהמכשיר החדש יוכל להריץ ללא כל בעיה גרסה זו של האנדרואיד, וכך אפשר לגלות אולי את כוונותיה של סמסונג לשדרוג עתידי שסביר כי יתרחש למכשיר הדגל שלה מתישהו בהמשך השנה.

מי שלא המתין להכרזות סמסונג הם החבר'ה מ-XDA, ולא במפתיע הם הצליחו להמיר את מערכת ה-Jelly Bean ולהפיץ רום עבור מכשיר ה-Galaxy S III. כמובן שיש לצפות כי הרום אינו פועל בשלמותו, כך אין עוד WiFi, Bluetooth ו-NFC, בעיות במצלמה ואחסון, וגם כמובן ללא ממשק ה-TouchWIZ של סמסונג. אבל בכל זאת, מי שרוצה להתנסות במערכת החדשה יכול לעשות זאת כבר עכשיו בדיון שבפורום או לצפות בוידאו שבהמשך.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy A10s, שדרוג לטלפון שוק הכניסה

וידאו: כך נראית אנדרואיד 4.1 על ה-GS3