במחאה על הורדת הכותר GTA V ממדפי ענקיות הקמעונאות באוסטרליה בעקבות האלימות הרבה שקיימת במשחק, פעילים דורשים להסיר גם את התנ"ך באותה טענה.

הכותר GTA V זכה להוצאה מחודשת על קונסולת הדור הבא, אך גיימרים רבים שהתכוונו לרכוש את הכותר ברשתות Kmart או Target באוסטרליה גילו כי הכותר הוסר מהמדפים ואינו נמכר שם יותר. רשתות הקמעונאות החליטו להסיר את הכותר בעקבות "לחץ מהקהילה" שהגיע דרך עצומה מקוונות עליה חתמו קצת פחות מ-50,000 גולשים, הקוראות להחרים את הכותר בעקבות גילויי האלימות הרבה הקיימים בכלל ובפרט האלימות נגד נשים.

הדבר כמובן הרגיז את קהילת השחקנים ואלו פתחו עצומה להסרת התנ"ך ממדפי הרשתות באותה טענה – גילוי אלימות מינית כלפי נשים. למעשה העצומה להסרת התנ"ך נכתבה באופן המעתיק את העצומה להסרת הכותר. בעצומה נכתב כי התנ"ך קורא לסקול נשים באבנים, להענישן בשריפה, לחתוך את ידיהן ולהרוג את בניהן. על העצומה זו חתמו כמעט 55,000 גולשים.

לטענותיהם מצטרפים מחקרים עדכניים הגורסים כי משחקי מחשב אינם מעודדים התנהגות אלימות ולדבריהם יותר אנשים נהרגו עקב מלחמות דת בהשוואה לאלו שנהרגו בגלל שהיו מושפעים ממשחק מחשב כזה או אחר.

קשה להעריך האם תהיה פגיעה מהותית בכמות המכירות, שכן באוסטרליה הכותר עדיין מוצע למכירה ברשתות מתחרות. עד כה נמכרו עותקים בשווי של מעל 2 מליארד דולר ו-GTA ידועה כאחת מסדרות המשחקים המצליחה והנמכרת ביותר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.