היצרנית הסינית GPD הכריזה על דגם חדש למחשב הגיימינג הקומפקטי שלה, GPD WIN 2. מטרת החברה היא להציע חווית גיימינג מלאה, כולל אפשרות להתקנת כל משחק התומך במערכת ההפעלה חלונות 10 וגישה לחנות Steam, במארז הקרוב יותר בגודלו לקונסולות ניידות כדוגמת ה-Switch של נינטנדו (Nintendo) או ה-Vita מבית סוני (Sony).

לעומת הדגם המקורי, כולל ה-GPD WIN 2 מסך גדול יותר (6 אינץ' באיכות 720p), מעבד Core m3 של אינטל (Intel) במקום מעבד Atom x7, זיכרון מבוסס כונן SSD וסוללה גדולה יותר. כל אלו מספיקים, לטענת GPD, בכדי להריץ משחקים מודרניים – אם כי כמובן שלא באיכות הגרפית המקסימלית שלהם. כדוגמא, ה-GPD WIN 2 מסוגל להפעיל את משחק הפעולה הפופולרי Grand Theft Auto V בקצב יציב של 30 פריימים בשנייה (FPS), כך שהוא שחיק לחלוטין.

אולם לצד השדרוג המשמעותי בחומרה, מגיעה גם קפיצה במחיר שיעמוד על כ-1,000 דולרים (את ה-GPD WIN המקורי אפשר להזמין בכ-300 דולרים בלבד באתרי המסחר הסיניים). באמצע חודש ינואר צפויה החברה לפתוח בהזמנות למוצר דרך קמפיין מימון המונים, וסביר להניח שהמזמינים הראשונים יזכו ליהנות מהנחה משמעותית במחיר המחשב, אם כי כמובן יתבקשו להתחייב לרכוש אותו חודשים מראש.