חברת מצלמות האקסטרים גו-פרו (GoPro) השיקה גם בישראל את רחפן הצילום הראשון שלה, ה-GoPro Karma. הרחפן יושק עם מצלמת ה-HERO6 Black ומחירו יתחיל מ-4,599 שקל.

מדובר ברחפן קטן וקומפקטי המתקפל בקלות ונועת לנשיאה לכל מקום. לרחפן מערכת ייצוב תלת צירי הניתנת לשליפה ולשימוש עם מצלמות GoPro, הוא מגיע עד למהירות מקסימלית של 56 קמ"ש, מרחק מקסימלי של 1000 מטרים וגובה לכל היותר של 4500 מטרים. באמצעות ה-GPS הוא מסוג לעקוב אוטומטית אחר מחזיק השלט החכם ושומר על המשתמש בפריים בכל הזמן. ישנו מצב צפייה אוטומטי בו Karma מרחף במקום ומצלם את אוחז השלט.

GoPro Karma מגיע עם בקר שליטה Karma Grip המשלב מסך מגע בעיצוב של קונסולת משחקים עם סוללה המספיקה לתפעול של עד 4 שעות. הוא מסוגל להתממשק למצלמת GoPro HERO6 החדשה וכן HERO5 ללא מתאמים.

GoPro Hero6 Black מציעה שיפור דרמטי בכל הקשור ליכולות הצילום בתאורה נמוכה ובייצוב וידאו בזמן אמת. בנוסף הוסיפה החברה שלל יכולות חדשות כמו זום בנגיעה, העברת קבצים מהירה יותר לטלפון באמצעות קישוריות WiFi ב-5 ג'יגה-הרץ ושליטה קולית ב-10 שפות שונות. המצלמה מסוגלת לצלם ב-4K ב-60 פריימים בשנייה והילוך איטי 1080p ב-240 פריימים בשנייה ומשלבת מד תאוצה, ג'ירוסקופ ו-GPS. מצב צילום ב-RAW ו-HDR, כמו גם חסינות למים עד לעומק של 10 מטר.

GoPro Karma הושק לפני כשנה בארה"ב אך הורד מהמדפים בשל תקלה טכנית שגרמה למנוע לדומם במפתיע במהלך תעופה. התקלה תוקנה ובמסגרת הריקול החברה זיכתה את הרוכשים במלוא סכום הרכישה וחילקה במתנה את מצלמת HERO5.

קרא עוד:  אנדרואיד 10 הגיעה למשתמשי Galaxy S10 בישראל

בישראל הרחפן יוצע בערכה מלאה הכוללת את מצלמת HERO6 במחיר של 6,299 שקל או ללא המצלמה ב-4,599 שקל. האחריות היא לשנתיים על ידי היבואן DAA בישראל. במקביל, אתר הקניות No Risk אשר מהווה גם מרכז שירות מורשה של גופרו באשדוד, הכריז כי יספק את הרחפן עד בית הלקוח כולל הדרכה.