כחודש בלבד מאז יצרנית מצלמות האקסטרים גו-פרו (GoPro) חשפה את הרחפן הראשון תוצרתה, ה-GoPro Karma (גו-פרו קארמה), וכעת נראה כי ייתכן והשמחה הייתה מוקדמת מדי. גו-פרו הודיעה כי היא מחזירה את כל היחידות לתיקון.

על פי ההודעה שפרסמה, התרחשו מקרים בודדים בהם מנוע של רחפן ה-Karma הודמם במפתיע במהלך תעופה וגרם לצניחת הרחפן מגובה. בשל הסכנה הטמונה בכך, גו-פרו החליטה לפתוח בתוכנית החזרה כללית של 2,500 היחידות שנמכרו וזאת בשיתוף עם הנציבות לבטיחות מוצרי צריכה בארצות הברית (CPSC). אותה נציבות אגב, הייתה שותפה לתכניות ההחזרה של Galaxy Note 7, אם כי הפעם מדובר במספרים מצומצמים הרבה יותר.

מלבד החזרת ה-Karma, גו-פרו כוללת בתכנית ההחזרה את מצלמת ה-HERO5 Black שהושקה במקביל לרחפן ואת בקר השליטה Karma Grip, זאת בתנאי שנרכשו כל השלושה יחדיו כעסקת חבילה. מעבר לכך, לקוחות אשר יחזירו את המוצרים יזכו בפיצוי כספי ותינתן להם האפשרות בעתיד לרכוש את הדגם המתוקן.

GoPro ציינה כי היא תחזיר את הרחפן לשוק ברגע שתיפתר הסוגיה. עם זאת, טרם ידוע כיצד התכנית תשפיע על השקת המכשיר בארץ, שכן הוא מיועד להגיע בתחילת 2017.

כזכור, ה-GoPro Karma הוכרז בספטמבר האחרון כרחפן קומפקטי המגיע בערכה דמויי תיק גב, ובקר שליטה עם מסך מגע. הרחפן התפאר ביכולותיו להגיע למהירות מקסימלית של 56 קמ"ש, מרחק מקסימלי של 1,000 מטרים וגובה עד 4,500 מטרים לצד סוללה המחזיקה ל-4 שעות. מחירו נע מ-799 דולר (כ-3,050 ש"ח) ועד 1,099 דולר (כ-4,195 ש"ח) לדגם עם מצלמת HERO5 Black החדשה.

וידאו: תיעוד נפילה של רחפן GoPro Karma