חברת DAA ספורט וטכנולוגיה, יבואנית גו-פרו (GoPro) בישראל, הודיעה היום (ג') על תחילת המכירה למצלמת Fusion וזאת כחצי שנה לאחר שהוכרזה. ה-Fusion היא מצלמת ספורט הראשונה של GoPro המציעה יכולות צילום ב-360 מעלות.

GoPro Fusion מיועדת לשוק הצרכני ומגיעה בתצורה קומפקטית וקלה לנשיאה. המצלמה מעוצבת בצורה ייחודית, מצוידת בזוג מצלמות בעלות רזולוציה 18 מגה פיקסל, אחת בכל צד, ומסוגלת לצלם וידאו ב-360 מעלות ברזולוציה מרשימה של 5.2K ב-30 פריימים בשנייה או 3K ב-60 פריימים בשנייה עם אודיו ב-360 מעלות. המצלמה חסינה למים עד לעומק של 5 מטר ובעלת מייצב תמונה מובנה, שלדברי גו-פרו היא מייתרת את השימוש בצורך בזרוע איזון (גימבל).

בשונה ממצלמות 360 מעלות אחרות, ל-Fusion ישנה יכולת להוספת אפקטים ייחודים לאחר הצילום כגון Angel View היוצר אפקט של וידאו שצולם מעט רחוק מהמקום שבו מוקמה המצלמה בפועל, Tiny Planet המציגה את אזור הצילום כעולם עגול, PanoFlow היוצר צילום וידאו בו נוצר אפקט כאילו המצלמה עוקבת אחר המצולם ו-Time shift המקפיא את התמונה באמצע הוידאו מציג תמונת היקפית של האזור וממשיך בוידאו הרגיל. כמו כן ישנן גם אפשרויות הצילום המוכרות של GoPro כדוגמת time-lapse, צילום לילה וצילום מתפרץ (Brust).

בדומה ל-Hero6, גם Fusion מגיעה עם GPS מובנה, מד תאוצה, ג'ירוסקופ, תאימות לאביזרי גו-פרו וחיבור לטלפון ב-WiFi ו-Bluetooth לשיתוף סרטונים באופן מהיר. המצלמה לא מצוידת במסך לכן ניתן לשלוט באפשרויות שבה רק דרך האפליקציה הייעודית, אשר כרגע זמינה רק למכשירי iOS בלבד. על-פי החברה אין צורך במסך מאחר והמצלמה מצלמת מכל כיוון ובסיום ניתן לבחור בדיוק מה שיופיע בסרטון דרך האפליקציה.

קרא עוד:  לוג׳יטק השיקה את העכבר האלחוטי G604 עם סוללה לחצי שנה

Related image

בנוסף לשליטה על אפשרויות המצלמה, אפליקציית GoPro, מאפשרת לערוך את קטעי הוידאו ולשתף אותם ישירות דרך הטלפון. למשתמשים המתקדמים מציעה החברה עריכה של הוידאו דרך מחשב אישי באמצעות תוכנת Fusion Studio וכן לערוך בצורה מיוחדת את הוידאו באמצעות אופציית OverCapture אשר תאפשר מסגור מחדש ושמירת קטעי וידאו שאינם 360 עם פרספקטיבה משתנה בהתאם לחלקים שרוצים לכלול בסרטון הסופי.

ערכת המצלמה כוללת מצלמת GoPro Fusion, כיסוי, מוט מתקפל Fusion Grip המשמש גם כחצובה, כבל טעינה, סוללה, מדבקה קעורה ומדבקה שטוחה לחיבור המצלמה לקסדה. הערכה זמינה לרכישה החל מהיום אצל המשווקים המורשים במחיר ממולץ של 3,249 שקלים עם שנתיים אחריות היבואן.