מי שעוקב אחר ההתפתחות הטכנולוגית ודאי שם לב למסכים ההולכים וגדלים, למעבדים המתחזקים ולריבוי הפיתוחים שרק דורשים כוח סוללה זמין בכל עת. אך למרות הביקוש ההולך וגובר, דווקא תחום הסוללות אינו מתחדש בקצב מהיר וסוללות הליתיום-יון (שבטיחותן מוטלת בספק) הן אלה שעומדות בראש תחום מקורות האנרגיה למשתמש הפשוט. לפי הדיווח של ה-Wall Street Journal, גוגל (Google) פועלת בחשאי על מנת לשפר את הסוללות הקיימות ואף להשמיש טכנולוגיה כזו מן העבר. מהחברה לא ניתן אישור רשמי לדברים.

כאמור, על פי ה-WSJ, מאמצי הפיתוח מתמקדים בשיפור טכנולוגיית הליתיום-יון הנפוצה, על מנת שנוכל להפיק אנרגיה רבה יותר מסוללות באותו גודל פיזי שאותו אנו מכירים כיום. בנוסף, מפתחת החברה סוללות המבוססות על חומרים מוצקים. סוללות שכאלה מאפשרות לייצר אנרגיה רבה יותר משטח פיזי קטן והן גם בטוחות לשימוש מפני שהן דליקות פחות.

פיתוח תחת מעטה סודיות

עוד דווח כי הפיתוחים מתבצעים במעבדת Google X, מתקן מסווג לפיתוח טכנולוגיות בו מפותחות, בין השאר, המכונית החכמה של החברה, המשקפיים החכמים (Google Glass), פרויקט Loon ועוד. צוות של ארבעה מפתחים בראשות ד"ר ראמש בארדווג' עמל כבר כ-3 שנים על מציאת מקורות אנרגיה חלופיים עבור מגוון הפיתוחים של גוגל. סוללות לטווח ארוך יותר וסוללות בטוחות יותר תאפשרנה שימוש ארוך בטוח גם במוצרים הלבישים של החברה, כדוגמת Google Glass ואפילו עבור שימוש בעדשות המגע החכמות אותן חשפה גוגל בעבר.

קרא עוד:  שאומי הציגה הטענה אלחוטית מהירה בהספק של 30 וואט

גוגל אינה הסובלת העיקרית מטכנולוגיית הסוללות הנפוצה כיום ואף היריבה אפל (Apple) מתמודדת עם סוללות לטווח קצר במכשיריה המגוונים, כדוגמת השעון החכם שאותו צריך להטעין מדי יום. על פי דיווחים שונים פועלות חברות טכנולוגיה גדולות על פתרונות לבעיה, אך מטבע הדברים נצטרך להמתין בסבלנות עד לפריצת הדרך המיוחלת שתלווה גם בדיווחים רשמיים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.