אמוג'י Unicode 9.0

נשים עובדות כיום במגוון מקצועות שנחשבו לבעבר (הרחוק) כגבריים, אז מדוע הן עדיין לא נמצאות באייקוני האמוג’י שבטלפון שלנו? האמוג’י צריכים לייצג אותנו ללא הבדל של דת, גזע ומין וכך גם חושבת גוגל (Google) שהציעה לבצע שינוי של המצב שיתאים לרוח הימים המודרניים.

החברה הגישה בקשה בחודש מאי האחרון ל-Unicode Consortium, הוועדה שאחראית לתקן Unicode הבינלאומי על מנת להוסיף עוד 13 אמוג’י של נשים עובדות , כדי לתקן את האפליה המגדרית. החברה הציעה וציירה את התמונות וכי הוועדה קיבלה ואישרה לשימוש 11 מהן שיכללו בעדכון העתידי לאמוג’י.

בין האמוג’י של נשים עובדות שהתקבלו אפשר למצוא נשים העובדות בשדה, כטבחיות, במעבדה וכטכנאיות, וכל אמוג’י שכזה יהיה זמין במספר צבעי עור כך שמדובר בתוספת של 100 אייקונים חדשים. מלבד זאת, הוועדה תוסיף עוד 33 גרסאות נשיות לאמוג’י הקיימים כיום במגדר הגברי וכל אלו יגיעו בגרסאות הבאות של מערכת ההפעלה – באנדרואיד ו-iOS וגם במקלדות צד שלישי הקיימות כשיתמכו ב-Unicode 10.0.

“אייקוני האמוג’י החדשים מדגישים את המאמץ שלנו לייצג נשים בעשייה הטכנולוגית,” אמרו בגוגל. “אחד ההישגים שלנו נעשה באמצעו הקוד, דבר אשר מסייע לנשים להשיג את המטרות שלהן ופיתוח הקריירה.”

גוגל גם הציגה פרויקט המנסה לשפר מיומנויות של כתיבת קוד על ידי יצירת אמוג’י, תחת הפרויקט Made With Code.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.