אם גם אתם חובבים את סדרת מכשירי נקסוס (Nexus), זו שהביאה לנו מכשירים המבוססים על מערכת אנדרואיד טהורה, נראה שמעתה תצטרכו להתרגל למיתוג חדש. על השמועות בדבר החלפת המותג הוותיק כבר סיפרנו לכם, אבל עכשיו, לקראת אירוע הכרזה שצפוי להתרחש בראשית חודש אוקטובר, נחשף עוד קצת: הידיעות ברשת מצביעות על כך שמכשירי גוגל הבאים ימותגו תחת השם Pixel (פיקסל).

גוגל אמנם לא הופכת ליצרנית חומרה, ונראה שמי שצפויה לייצר את מכשיריה הבאים, מכשירים המזוהים כל כך עם ענקית החיפוש, היא חברת HTC. עם זאת, ברמה השיווקית מנסה גוגל לייצר מותג משלה: אם עד כה קיבלו המכשירים את שם הקוד Sailfish עבור הדגם המוקטן (5 אינצ'ים) ו-Marlin עבור הגדול (5.5 אינץ'), נראה כי אלו ימותגו עכשיו תחת השם פיקסל ו-פיקסל XL (בהתאמה).

ומה עתידו של מותג הנקסוס הוותיק? טרם ידוע ומלבד הרענון השיווקי של שם המותג, ישנן גם השערות שמכשירי פיקסל יכללו תכונות מובנות נוספות במערכת ההפעלה, כאלה שעוד לא פגשנו בסדרת נקסוס.

כך או אחרת, גוגל שומרת את הקלפים שלה קרוב לחזה ולא מתייחסת לדיווחים השונים. כדי לקבל פרטים נוספים ניאלץ כנראה להמתין לאירוע הכרזה שמתכננת החברה, על פי הדיווחים, ב-4 באוקטובר. אז יתכן שהיא צפויה להכריז על שני המכשירים, כנראה פיקסל ופיקסל XL, על כרומקאסט חדש עם יכולות הזרמת וידאו באיכות 4K וגם התקן שישתייך לפרויקט ה-Daydream של החברה ויציג תכנים מעולם המציאות המדומה. כמו כן, יתכן ונשמע באירוע פרטים נוספים על Google Home.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.