במקביל לשמועות שהתפרסמו כי חברת גוגל (Google) שוקלת לייצר בעצמה את מכשירי ה-Nexus במקום להסתמך על יצרניות חיצוניות אחרות, מפרסם העיתון הבריטי טלגרף ידיעה לפיה לא מדובר במכשירי ה-Nexus אלא במכשיר חדש לחלוטין. כלומר, גוגל שוקלת לייצר טלפון חדש אמצעות קבוצת החומרה שלה, וכך להיות בעלת השליטה הבלעדית על המבנה, העיצוב ותהליך הייצור שלו.

איך זה יהיה שונה ממכשירי ה-Nexus הנוכחיים שמזוהים עם החברה? לפי הדיווח, אלה עדיין ימשיכו לשאת עליהם את המותג של גוגל, אך היא תחזק עוד יותר את השליטה בייצור שלהם ועם הזמן תפחית את מעורבות היצרנית החיצונית למינימום, כשם שמפעלי פוקסקון (Foxconn) בסין מייצרים את מכשיריה של חברת אפל (Apple) אבל כלל לא מזוהים איתם. מצד שני יש הערכה שמכשירי ה-Nexus יהיו בהיררכיה מתחת למכשיר שגוגל תייצר, שיהיה טלפון הפרימיום האמיתי שלה, בדומה למה שעשתה עם ה-Pixel בתחום מחשבי הכרומבוק (Chromebook) ובדומה להחלטה שלה לייצר מתחרה ל-Echo של אמזון (Amazon).

עם זאת, גורמים בתעשייה מעריכים כי זו תהיה טעות מצדה של גוגל להוציא עוד מכשיר לשוק שגם ככה מבולבל, ולכן ייתכן שהשמועה בכל זאת מתייחסת לשליטה חזקה יותר במכשירי ה-Nexus, ובמיוחד בשני המכשירים שמייצרת השנה HTC עבור גוגל, שאמורים להיות הקרובים ביותר לשאיפותיה של גוגל מבחינת עיצוב.

בכל מקרה, הטלגרף טוען כי המכשיר בייצורה העצמאי של גוגל, אם ייצא לפועל, עתיד להגיע לשוק לפני סוף 2016, כך שנותרו רק עוד כמה חודשים כדי לדעת בדיוק מה קורה.