אחרי הכרזה על גרסת ה-Ice Cream Sandwich, כולם ממתינים לראות עם מי גוגל תלך הפעם ומהו המכשיר שצפוי להגיע. בהמשך לשמועות שלפני שבועיים, אתר BGR מדווח כי סמסונג היא זו שתייצר את המכשיר הבא, זה שיבוסס על אנדרואיד 4.0 בגרסת ה-Icre Cream כאשר שמו הצפוי ימשיך את סדרת ה-Nexus וייקרא Nexus Prime.

פרט לגרסת האנדרואיד החדשה השינוי הנוסף והמשמעותי הוא שמכשיר יגיע ללא כפתורים כלל, כשהדיווח מוסיף ואומר כי המסך ייזכה לטכנולוגיה משלו בשם Super AMOLED HD, מה שמביא עוד רמז על כך שסמסונג מעורבת בייצור. המפרט המלא עדיין לא נחשף, אך הערכות מדברות כי למכשיר יהיה מעבד כפול ליבה 1.2GHz או 1.5GHz, תמיכה בתקשורת 4G LTE, ומצלמה 5 מגה פיקסל חזקה.

ה-Nexus Prime יחל את הופעתו לראשונה על גרסה זו במספר רשתות בארה”ב כשהצפי הוא להשקה לקראת הרבעון האחרון של השנה (ספטמבר ומעלה), כך שלפני תאריך זה לא נראה מכשירים חדשים המגיעים עם גרסה 4 החדשה.

כזכור, גרסת Ice Cream Sandwich היא גרסה אחת גדולה שתאחד את כל מכשירי האנדרואיד למקשה אחת גדולה, ובכך תיווצר לה גרסה אחת שמותאמת גם לטאבלטים וגם לסלולריים. ממשק המשתמש יאוחד בכל הפלטפורמות – טאבלטים, סלולריים, מחשבים ניידים ושאר המכשירים עליהם תרוץ המערכת, מה שיאפשר למפתחים ליצור אפליקציות לכלל הפלטפורמות ביתר קלות ללא צורך בהתאמות.