גוגל (Google) ביצעה שינוי באלגוריתם התוכנה של דפדפן הכרום (Chrome) למובייל, אשר מיועד להפעיל את היישום באופן חלק ומהיר הרבה יותר מבעבר. האלגוריתם החדש אשר הוצג לראשונה בחודש ספטמבר 2015, קרוי בשם "Brotli" ומבטיח לזרז ולייעל את עבודת הדפדפן בכ-26 אחוזים, בעזרת מנגנון חדש המציג מידע באופן מהיר יותר מאשר באמצעות המנגנון הקודם "Zopfli".

בנוסף לכך, גוגל אומרת כי האלגוריתם החדש עשוי להועיל רבות לאורח חיי הסוללה ומסוגל אף לחסוך ברוחב הפס וכך בעלויות השימוש ברשת הסלולרית בקרב מכשירי המובייל, כך הוא מסוגל להקטין את כמות נתונים הנצרכת. לפי דברי איליה גריגוריק (Ilya Grigorik), מהנדס בחברה האחראי על ביצועי הדפדפן, בניית המנגנון הושלמה ובעדכון התוכנה הבא הוא ישוחרר אל הציבור הרחב, אשר יזכה ליהנות מגלישה מהירה יותר במידה ניכרת.

כמו כן, גם דפדפן פיירפוקס (Firefox) מבית מוזילה (Mozilla) יתמוך בגרסתה הבאה באלגוריתם החדש, ובכך גוגל ממשת את מטרתה, השואפת להביא לידי ביטוי את המנגנון בקרב דפדפנים אחרים.

עדכון זה הינו סדרת המשך לניסיונות גוגל לייעל את עבודת הדפדפן בצורה משמעותית, ולאחר שבחודש ספטמבר פעלה לצורך צמצום צריכת משאבים בעדכון לגרסה (45), זהו הצעד הבא שלה לצורך שדרוג היישום הן בגרסה השולחנית והן בגרסת המובייל.