גוגל מסיימת 8 חודשים ארוכים להשלמת הרכישה הסופית של חטיבת הסלולר של מוטורולה. גוגל קיבלה השבוע את אישור של הרגולטור בסין לאחר אישור של סעיפים בנוגע למערכת האנדרואיד. כך הוחלט כי מערכת האנדרואיד תשאר פתוחה וחינמית לכל המכשירים ל-5 השנים הבאות לפחות.

גוגל תפעיל את מוטורולה מוביליטי כפעילות עסקית נפרדת וכחלק מהעסקה סאנג'אי ג'ה, אשר החיה את פעילות המכשירים הניידים של מוטורולה והוביל את החברה לאורך הרכישה, יפרוש מתפקידו כמנכ"ל ובמקומו ימונה דניס וודסייד, אשר פיקח על תכנון ההטמעה לקראת הרכישה, ובעבר שימש כנשיא אזור יבשת אמריקה בגוגל, יהפוך למנכ"ל מוטורולה מוביליטי.

לארי פייג', מנכ"ל גוגל, אמר "אני שמח להכריז כי העסקה נסגרה. מוטורולה היא חברת טכנולוגיה אמריקאית נהדרת, עם היסטוריה של יותר מ- 80 שנות חדשנות. זהו זמן נפלא להיות בעסקי הניידות, ואני בטוח כי הצוות במוטורולה ייצור את הדור הבא של המכשירים הניידים אשר ישפרו את חיינו בשנים הבאות".

גוגל מקבלת כחלק מהעסקה לא רק את חברת המכשירים אלא גם 17,000 פטנטים היישים למוטורולה ואשר ישמשו את גוגל כדי להגן על עצמה במלחמות הפנטנטים מול אפל וחברות אחרות.

כפי הנראה בגוגל לא מתכננים שינוי שם או המותג לפחות לזמן הקרוב, וחטיבת הסלולר של מוטורולה תמשיך לעבוד כרגיל וכך גם תמשיך גוגל לפעול עם HTC, סמסונג ויצרניות אחרות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.