הרגולטור האירופי אישר את רכישת מוטורולה מוביליטי על ידי גוגל בעסקה שנחתמה בחודש אוגוסט האחרון תמורת 12.5 מיליארד דולר. לגוגל יש עוד צעד אחד משמעותי בדרך לסיום העסקה והיא עוברת בארה”ב, שם המחלקה המשפטית עדיין לא אישרה את עסקת הענק.

“אישרנו את הרכישה… כי לאחר בחינה מדוקדקת, עסקה זו כשלעצמה אינה פוגעת בתחרות. ההחלטה על המיזוג אינה אומרת שאנחנו לא מודאגים מהאפשרות כי לאחר שגוגל תהיה הבעלים של מוטורולה, גוגל יכולה לנצל את הפטנטים ולקשרם למכשירי האנדרואיד שלה. זוהי דאגתנו. אנחנו אולי עוד נפתח את התיק מחדש בעתיד, אך זה לא מספיק כדי לחסום את המיזוג אבל נעמוד על המשמר.” נאמר בהודעה.

חוששים מהפטנטים
אין חשש פגיעה בתחרות לדברי ההודעה של הרגולטור וגם הסיכוי כי גוגל תחסום את מערכת האנדרואיד ליצרניות אחרות אינו סביר, אך היא גם מרמזת כי ההחלטה עוד יכולה להשתנות, והחשש של הרגולטור הוא שגוגל תנצל כוחה וגם את הפטנטים שיש ברשות מוטורולה שכן למוטורולה כיום 17,000 פטנטים ועוד 7,500 בקשות לפטנטים נוספים. סביר כי גוגל תשתמש בפטנטים אלה כדי להגן על עצמה כגד תביעות המתגלגלות מול אפל ומיקרוסופט וגם כנגד תביעות עתידיות, זאת בנוסף לעסקי המכשירים שגוגל תחל להיכנס אליהם בהדרגה כבר השנה. עוד לפני כן, העסקה צריכה אישור של האמריקאים וגם של הרגולטורים הסינים שצפויים לקבל החלטה בזמן הקרוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.