הימים האחרונים היו לא קלים במיוחד עבור החברה מקופרטינו, שנאלצה לספוג, באופן שלא אופייני לה כלל, מטח של ביקורות שליליות על שירות המפות החדש שלה ב-iOS 6 שהתקבל בצורה לא אהודה ע"י משתמשים ומבקרים. השירות החדש כולל לא מעט באגים ונראה כאילו הוא מגיע "חצי אפוי". עם בעיות כמו תצוגת מפות מעוותת ו"נמסה" ב-3D, נתונים חסרים, בעיות בניווט, מיקומי ערים וציוני דרך לא מדוייקים כשלפעמים הסיכה במפה סוטה מהמיקום הנכון ועוד. אפילו עלה לרשת Tumblr חדש המוקדש כולו לתקלות כאלו בשם The amazing iOS 6 maps.

כעת, לאחר לא מעט פרודיות בדמות סרטונים ביוטיוב וממים (memes) ברשת, גם מוטורולה מובייליטי (Motorola mobility) (בבעלות של גוגל) מצטרפת לחגיגה ומשחררת מודעה חדשה שלועגת לאפל (Apple) ולשירות המפות החדש שלה שעליו הכריזה בגאווה כשהציגה את iOS 6 וכעוד צעד לעבר ההתרחקות משימוש בשירותי גוגל.

המודעה פורסמה ע"י מוטורולה בטוויטר וב-Google+, ובה מוצג האייפון 5 עם ההאשטאג "iLost" (אני אבוד) מתחתיו כשהוא מריץ את שירות המפות החדש לצד סמארפטון ה-Droid Razr M כשהוא מריץ את Google Maps. ניתן לראות שבשורת החיפוש הוקלדה בקשה למציאת רחוב בעיר ניו יורק באופן זהה. Google maps החזיר תוצאה מדויקת של הרחוב שנמצא במנהטן ושירות המפות באייפון הציג מיקום מפוקפק כלשהו ברובע ברוקלין בעיר. בכותרת של הפוסט נכתב: "מחפש את רחוב 15 מזרח 315 במנהטן? Google Maps ב-Droid Razr M ינחה אותך לשם, אך אם תשתמש במפות של אפל, אתה כנראה תאבד את הדרך בברוקלין.

קרא עוד:  גוגל מוסיפה אפשרות לצ'וטט גם בתוך Photos

סמסונג (Samsung) עוד לא הצטרפה לחגיגה, למרות שבשבוע שעבר היא שחררה פרסומת ובה היא לועגת דווקא על המעריצים שעומדים בתורים לרכישת המכשיר. אפל כבר הגיבה על כך ששירות המפות החדש מפגין ביצועים לקויים ואמרה שזו עבודה בתהליך ושעם הזמן השירות ישתפר. עוד דווח כי אפל מנסה לגייס עובדי גוגל לשעבר עם ניסיון ב-Google maps כדי להתגבר על התקלות בשירות שלה.

האם נטישת שירות המפות של גוגל לטובת שירות משלה היה צעד חכם עבור אפל? ספרו לנו מה אתם חושבים בתגובות.